Hana Becirhodzić

Prvá posila k nám prichádza zo Švédska, je ňou Hana Becirhodzić

Prvou oficiálnou posilou nášho klubu sa stala Hana Becirhodzić. Onedlho 20-ročná Bosnianka k nám prichádza zo severu, kde v minulej sezóne obliekala dres švédskeho klubu HK Malmö.

Hrám hádzanú už 12 rokov. Začínala som v menšom klube v Bosne a potom som sa presunula do Sarajeva. Moje kroky potom smerovali do Severného Macedónska, kde som pôsobila v ZRK Kumanovo a ZRK Despina Prilep. Predchádzajúcu sezónu som strávila vo švédskom klube v Malmö,“ v krátkosti predstavila svoju púť hádzanárskymi palubovkami Hana.

Napriek mladému veku k nám už prichádza skúsená hráčka, ktorá má za sebou okrem angažmánu vo Švédsku aj štarty v európskych pohároch v dresoch klubov zo Severného Macedónska. V sezóne 2020/21 si za Kumanovo zahrala vo Vyzývacom pohári EHF a tú istú súťaž si zopakovala aj o rok neskôr za Despina Prilep.

Hana Becirhodzić
Hana Becirhodzić

Po Švédsku tak pre Hanu prichádza ďalšia zmena a nová krajina. „S hráčkou som bol v kontakte už v predchádzajúcej sezóne, ale dané posty sme mali v tej dobe už vyriešené. A tak jej kroky v tom čase smerovali do Švédska. Pred touto sezónou sa však situácia zmenila a tak som Hanu opäť kontaktoval a tentokrát sme sa dohodli,“ vysvetlil Rudo Draškovič, ktorý okrem iných povinností v klube pomáha ako agent nájsť si v prípade potreby hráčom a hráčkam vhodný klub.

Bola som sa tu pozrieť už pred rokom a pol, ale vtedy moje kroky zamierili do Švédska. Ako sa ukázalo, Stupava mi predsa len bola súdená. Zatiaľ tu mám iba jednu kamarátku Naďu, ktorá takisto pochádza z Bosny a žije tu už dlhšie. Ale verím, že sa čoskoro zoznámim so všetkými dievčatami,“ prezradila čerstvá posila nášho klubu.

Skôr ako na samotné prostredie sa však pozerá už na hádzanársku stránku veci. „Je za nami len pár tréningov, ale myslím si, že tento tím má svoju silu. Som presvedčená, že dokážeme dosahovať kvalitné výsledky a výkonnostne sa posunúť oproti predchádzajúcej sezóne. Myslím si, že nás čaká dobrá sezóna,“ neskrýva hneď od začiatku sebavedomie mladá spojka, ktorá dokáže alternovať aj na krídle.

Ako doplnila, v najbližšom období je pre ňu prioritou hádzaná. „Zatiaľ tu nemám ďalšie aktivity a tak sa naplno budem venovať hádzanej. Pomôžem s trénovaním mládeže, zároveň diaľkovo študujem ako fyzioterapeutka a aj v tomto odbore budem klubu nápomocná. A čas ukáže, čo bude ďalej,“ prezradila sympatická hráčka, ktorú sme privítali v stupavskej hádzanárskej rodine.