O prvom ročníku Zorno Cupu s hlavným organizátorom

Uplynulý víkend (15.-16. februára) stupavská hádzaná znova zaplnila obe stupavské športové haly. V mnohých hráčoch, rodičoch fanúšikoch stále rezonujú dojmy z tohto turnaja a tak sme sa rozhodli ešte za horúca vyspovedať Rudolfa Draškoviča mladšieho – manažéra mládeže v HC Tatran Stupava a hlavného organizátora turnaja mladších a starších žiakov v hádzanej Zorno CUP 2014.

 

*1. Kedy prišla myšlienka zorganizovať turnaj ?*

Myšlienka vznikla už minulú sezónu, kedy sme uzavreli dohodu s reštauráciou ZORNO, ktorá je jedna z Našich sponzorov a podporuje mládež. Dohodli sme sa, že zorganizujeme v mene tohto sponzora turnaj, ktorý bude každoročnou tradíciou.

*2. Veľa ľudí, konzumentov hádzanej nemá predstavu čo všetko obnáša organizácia takéhoto turnaja. Vieš prosím v krátkosti zhrnúť čo všetko musí organizátor zabezpečiť ?*

Je to hlavne manažérska robota oslovovať a doťahovať kvalitné družstva na turnaj. Zo športom v Našej krajine je to biedne, kluby nemajú peniaze a kvalitných klubov na Slovensku je veľmi málo. Štyri mesiace pred začatím turnaja sme oslovovali družstva a je tam kopec mail-ovania a telefonovania, kde presviedčame kluby, aby prišli k nám. Tento rok zavítali kluby Tatran Prešov, Fivers Margareten Wien a HC Zlín. Mali sme prisľúbené aj ďalšie kvalitné kluby, ale na poslednú chvíľu odriekli. Ďalej je to pripravenie cenovej kalkulácie, zajednanie hotelov, stravy, športovísk, ľudí a bufetov. Čiže je za tým veľa predturnajovej práce a už s tým mame skúsenosti v klube dostatok, každý vie čo má robiť J. Keď sa to rozbehne viem, že celý víkend budem fungovať ako stroj až kým neodovzdáme haly a hotely v poriadku. Po turnaji zas vyplácanie hotelov a ďalších vecí s tým spojených.

*3. Ako hodnotíš turnaj teraz, deň po jeho ukončení ?*

Turnaj dopadol veľmi dobre a som spokojný. Účastníci boli spokojní, pochvaľovali si stravu a príjemných organizátorov. Na turnajovom raute v reštaurácii ZORNO sme dostali uznanie z okolitých klubov, koľko akcii Náš klub organizuje a ako sa hádzaná v Našom klube zdvihla a to nás teší. Tento ročník turnaja nám vyšiel a vieme zo skúsenosti, že každým rokom príde viac družstiev. Zo ZORNO CUPu chceme vybudovať silný turnaj s kvalitnými účastníkmi, pre ml. a st. žiakov.
(pozn. autora: O vnímani turnaja očami hostiteľkého družstva svečí aj táto recenzia )

*4. Na turnaji si pôsobil zároveň ako tréner jedného z družstiev, čoturnaj tvojim zverencom priniesol ?*

Veľmi veľa. Nie je to fráza, ale fakt. Minule sme vyhodnocovali, že naše družstva majú bohatý kalendár zápasov a je to vidieť aj na ich hre, že sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Naši zverenci mali možnosť si zahrať proti kvalitným súperom v domácom prostredí.

*5. Bude aj Druhý ročník Zorno cupu ? Pripravujú sa ďalšie turnaje ?Povedz nám niečo o ďalších projektoch, ktoré sa v klube v
súčastnostipripravujú ?*

Tak pre ďalšieho sponzora HAKI KEBAP pripravujeme 22.3 2014 HAKI KEBAP CUP 2014, ktorý sa uskutoční v školskej športovej hale a zúčastnia sa ho najmenší minihádzanari. Ďalej Náš najväčší klubový projekt PLAYMINIHANDBALL 2014 sa uskutočni v dňoch od 14.-16.5 2014 v oboch halách. Tento turnaj sme rozbehli perfektne marketingovo a teraz je už prihlásených 48 teamov zo Slovenska a ČR. Tento rok naznačuje, že bude rekord prihlásených družstiev a Náš marketing funguje veľmi dobre. Keďže je to 7. ročník, družstvá sme získali vďaka dobrej referencie. Na tento turnaj sa tešíme a patrične si ho užijeme.

Ďakujeme ľuďom v klube, ktorý nám pomáhali na ZORNO CUPe, ale aj na akciách, ktoré prebehli 8.2 2014 v oboch halách a to Mini Handball Inter Lige a zimnej lige starších a mladších žiakov. Veľmi si to vážime !

 

Za rozhovor ďakujem a veľa