Rozhovor s hráčom „The Salads“ Danielom Polákom

Dano najskôr mi dovoľ zagratulovať tebe aj celému družstvu starších žiakov k dôležitým dvom bodom v derby zápase v Malackách130514 dano2 a k víkendovému triumfu na turnaji vo Viedni a dovoľ mi položiť ti zopár otázok pre klubový web www.hctatranstupava.sk .

Ako syn „hádzanárskych“ rodičov si takpovediac vyrastal na ihrisku. Tento víkend si spolu s družstvom vyhral kvalitne obsadený turnaj vo Viedni a ty sám si sa stal najlepším hráčom turnaja. Ktoré ďalšie úspechy považuješ za dôležité vo svojej kariére.

Za najväčší úspech považujem to že som sa dostal do takého skvelého kolektívu ako sú chalani. Spolupracujeme, ťaháme za jeden koniec a to je hlavné. Bez ich pomoci na ihrisku a ich spolupráce by som ocenenie nedostal.

Patríš medzi ťahúňov družstva, vieš zahrať na spojke aj na krídle, ktorý post ti vyhovuje viac ?

Viacej mi vyhovuje stred pretože tam mam viacej priestoru si dirigovať hru a rozohrávať signály, tvoriť hru.

Tento rok ste si vybojovali účasť na majstrovstvách Slovenska starších žiakov. Aj keď je táto nominácia relatívne čerstvá, na aké umiestnenie si trúfate?

Trúfame si ísť na medaily, nikde nie je napísané že to nedokážeme, a pasovať sa do role outsidera toto družstvo nemá jednoducho v krvi. Vládne tu zdravé sebavedomie a veríme že sa na Majstrovstvá pod vedením našich trénerov dobre pripravíme.

130514 dano3Tréneri družstva Vás prezentujú ako „the salads“, ako tento názov vznikol ?

Vzniklo to vtedy, keď nás začal pán tréner Sveťo Prokeš ktorý nás chcel namotivovať pri tréningoch, nazývať ´šaláti´… 🙂

V čom je sila tohto družstva? Kde sú jeho slabiny ?

Sila tohto družstva je to že, sa vieme zomknúť a vyhrať aj nemožné. Sústredením na hru a dodržaním pokynov trénera sme veľmi silný kolektív a vieme zdolať hocakého súpera, ako napr. keď sme vyhrali nad Prešovom. Slabiny tohto družstva sú v tom, že nie vždy sa sústredíme na daný cieľ.

Niečo z tvojho súkromia, čo robíš vo voľnom čase, čo študuješ, čomu sa venuješ ?

Keďže voľného času je málo, snažím sa byt s kámošmi alebo s rodinou . Som na základke. A hlavne sa venujem hádzanej.130514 dano4