Slávnostné vyhodnotenie: Mladšie dorastenky

Mladšie dorastenky boli v minulom roku nováčikom v najvyššej slovenskej súťaži. Umiestnili se na na 9. mieste z 12 družstiev. Bilancia: 8 výher z 22 zápasu. Ako jedno z najmladších družstiev naberali skúsenosti a túto sezónu už odštartovali s medailovými ambíciami. Po jesennej časti sa im to darí a v tabuľke sú na 3. mieste so stratou len 2 bodov na Trenčín a 6 bodov na prvé Michalovce.

Na veľkých medzinárodných turnajoch patrili medzi najlepšie. V Prahe sa prebojovali až do štvrťfinále medzi 50 družstvami, a podľahli až celkovému víťazovi turnaja z Dánska. Strieborný kov si doviezli z EUROFESTU zo Slovinska. V Maďarskom Veszpréme si takmer siahli na medaily, keď vo vyrovnanom zápase napokon tesne prehrali zápas o 3. miesto s húževnatým ruským tímom z Moskvy. Vo Viedni bez prehry vyhrali skupinu ale vo štvrťfinále vypadli s neskorším víťazom turnaja. V roku 2014 si zmerali sily z družstvami zo Španielska, Dánska, Švédska, Maďarska, Slovinska, Nemecka, Rakúska, Bosny a Hercegoviny, Talianska, Egypta a Českej Republiky.

Družstvo má 16 členiek a okrem kolektívnych ocenení sa môže pochváliť aj individuálnymi úspechmi. V roku 2014 bolo až 7 hráčok nominovaných do regionálneho výberu. Dve hráčky sú pravidelne zaraďované do reprezentačného tímu kadetiek Slovenska. Družstvo trénuje pod vedením Roman Vigha a Petra Kuklovského.

Ceny odovzdal tréner Roman Vigh.

 

Najlepšia hráčkaLucia Kovácsová  Kliknite a pozrite si slideshow

Hráčka ktorá je svojim prejavom hry neprehliadnuteľnou na ihrisku. Sezónu odohrala vo výbornej forme, čo potvrdzujú aj jej štatistiky. Večne usmiata s veľkou chuťou a ambíciou pracovať na sebe, to je stredná spojka a súčasná kadetská reprezentantka Slovenska LUCIA KOVACSOVÁ. 

 dorky naj

 

Najväčšia bojovníčka – Vanesa Kaláberová

Kliknite a pozrite si slideshow

Krídlo, ktoré nedaruje v obrane súperovi skoro žiadny priestor. Vie, že každý súboj musí skončiť víťazstvom, a to sa jej aj vďaka jej výborným pohybovým vlastnostiam v podstate stále darí. Odvaha, dravo st, rýchlosť a neustále povzbudzovanie popisujú pravé krídlo s číslom 28. 

dorky boj

 

Najväčší progres – Vaness Raffasederová

 

Kliknite a pozrite si slideshow

Preniesla tréningové nácviky a novonaučené činnosti z hádzanárskeho sveta do praxe, čím si zaslúžila titul PROGES ROKA 2014. Komplexne vybavená ostrá spojka, s veľkým citom pre hru , nebojí sa na ihrisku riskovať, čo ju neustále posúva výkonnostne dopredu. Dievča so športovým duchom, ktorá je vždy pripravená do akcie, to je pravá spojka a súčasná kadetská reprezentantka Slovenska Vanessa Raffasederová.

 dorky progr

 

Späť