Slávnostné vyhodnotenie: Ženy

Ženské družstvo je u nás v klube nové, ale nie zas tak úplne, prvé ženské družstvo vzniklo v roku 1947 spolu s mužským, pri zakladaní klubu Slovan Stupava. To prvé malo krátke trvanie, my dúfame, že toto družstvo z novodobej histórie bude účinkovať podstatne dlhšie než 3 roky. Na začiatku bola spontánna myšlienka, za ňou potom kopec práce, mailov a telefonátov. Na konci družstvo, ktoré si ako základ dalo naše dorastenky, ktoré už nemohli vekovo hrať v ich kategórii a doplnené je o nové hráčky, ktoré síce už nejaký čas nehrali, ale chuť na hádzanú nestratili. Prišli aj skúsené bývalé extraligové hráčky.

Do druhej ligy nastupovali s veľkým otáznikom – ako sa nám bude dariť? Výkony síce boli trochu ako na horskej dráhe, ale zväčša sme to dokázali dotiahnuť dotiahli do víťazného konca. Po pár zápasoch bolo jasné, že idú bojovať o najvyššie priečky ligy – a možno aj o postup. Nakopla ich výhra o gól v Revúcej, okrem remízy s Lehnicami, všetko vyhrávali, až v top zápase sezóny prehrali doma so Šuranmi a potom aj v Senici.

Ženy prekvapila eufória a zelené nadšenie v hľadisku, bolo to pre ne dôkazom, že vytvoriť družstvo bol dobrý nápad. Na ihrisku sa striedali slzy šťastia i smútku, fanúškovia stáli pri nich keď vyhrávali, aj keď sa im nedarilo. Ich cieľom je doviesť družstvo do vyššej súťaže, aby nastupujúca generácia mohla hrať ešte kvalitnejšie zápasy.

Ceny udelil tréner žien Martin Kanda

Najlepšia hráčka – Kristína Kupkovičová  Kliknite a pozrite si slideshow

Družstvo trénuje krátko a tak vybrať najlepšiu medzi toľkými dobrými bolo veľmi ťažké. Premiérovo je najuniverzálnejšou hráčkou zo všetkých Kristína Kupkovičová

 zeny naj

 

Najväčšia bojovníčka – Linda Lisalová

Kliknite a pozrite si slideshow

…..ak jej niečo nevyjde v útoku, určite to vynahradí v obrane…toto je definícia neuveriteľnej bojovníčky Lindy Lisalovej

zeny boj

 

Najväčší progres – Ema Klamová

Kliknite a pozrite si slideshow

S hádzanou začala neskôr, ale veľmi rýchlo dohnala rovesníčky – to je Ema Klamová.

 zeny prog

 

 

 

Späť