Slávnostné vyhodnotenie: Prípravka

pripravkaPrípravka počas posledného roka prešla viacerými zmenami. Či už na trénerských postoch, ale aj organizačných. Do leta 2014 pri prípravke pôsobili striedavo tréneri Robo Geisse, Sveťo Prokeš, Rudo Draškovič, Maroš Mader, Paťo Mitera a Zuzka Kalmárová. Počas letných prázdnin sme sa pokúsili pre deti z prípravky vytvoriť lepšie podmienky, rozdelili sme ich do menších skupín a angažovali sme kvalifikovaných trénerov.

Týmto spôsobom se pri prípravke objavili tréneri Robert Popluhár a Braňo Krištofič, Stanka Kováčová a Patrik Klimko. Naďalej tam zostali Robo Geisse a Rudo Draškovič. V rámci zimných prázdnin sme opäť urobili zmeny, aby sa skvalitnil tréningový proces a deti sa rozdelili podle ročníka narodenia.

Dievčatá, narodené v rokoch 2006 a 2007, vedie trénerka Stanka Kováčová, chlapcov – ročník 2006 trénuje Rudi Draškovič a všetky deti, narodené v rokoch 2005 a niekoľko detí 2004-iek tréneri Popluhár a Krištofič. Spolu takto máme až 70 prípravkárov. Trénerom a rodičom, ktorí pomáhajú pri neľahkej práci pri prípravke patrí veľké ďakujem.

pripravka3Deti sa pravidelne zúčastňujú minihádzanárských turnajov. Snažíme sa vytvoriť také podmienky, aby si všetky deti zahrali a mohli sa posunúť vpred. Práve preto sme pre ne vlani zorganizovalo niekoľko turnajov – Playminihandball, Haki Kebap Cup a iné. Zároveň sa minihádzanári zúčastňujú zahraničných turnajov – boli napríklad dvakrát vo Velkej Bystřici, bojujú v turnajoch, organizovaných BKZH alebo minihádzanárskych líg, ako je Minihandball Interliga či Záhorácka liga.

Je dôležité, aby deti pravidelne chodili na tréningy, zlepšovali sa a aby ich to bavilo. Výsledky v tejto kategórii nie sú až také podstatné. Predsa však spomenieme víťazstvo družstva Stupavy v kategórii mladších doma v 1. Kole Záhoráckej ligy, obhajobu prvenstva v Malackách a zároveň víťazstvo družstva Stupavy v kategórii starších (2004 a mladší).

Veľkým prísľubom pre budúcnosť je to, že už dnes mnohí hádzanári a hádzanárky pravidelne hrávajú za mladších žiakov a mladšie žiačky.

Ocenení boli všetci minihádzanári, medaily im odovzdali tréneri prípraviek.

 

Späť