So Zuzkou Kalmárovou o tom čo bolo a čo bude

Málo o tebe vieme. Ako si sa dostala k športu, k hádzanej do Stupavy?

K športu som bola vedená od malička, skúšala som tenis, tance, ale zo všetkého najviac ma bavil futbal, ktorý som denno- denne hrávala s chlapcami. K hádzanej som sa dostala až úplnou šťastnou náhodou a presne tak som sa dostala aj do Stupavy.
Kamarátka ma často volala na hádzanárske tréningy, ale ja som ju vždy odbila slovami, že ja chcem hrať volejbal. Jedného dňa bol v škole nábor na hádzanú, zle som to pochopila a miesto volejbalu som sa vybrala na hádzanú a už som pri tom ostala. 🙂

Do Stupavy som sa dostala minulý rok v októbri, keď som náhodou stretla svoju „mentorku“ Emíliu Hianíkovú (Blchu), ktorá ma k trénovaniu detí pred niekoľkými rokmi priviedla. Počas rozhovoru mi spomenula, že Rudo Draškovič hľadá trénerov pre prípravku do Stupavy, tak som sa mu ozvala a odvtedy som tu.

Venovala si sa niekedy hádzanej aktívne? Robila si aj iné športy? 290714 zuzkakalmarova3

Hádzanej som sa venovala aktívne takmer 15 rokov. Hrávala som spoločnú česko- slovenskú súťaž WHIL za ŠKP Bratislava a Danlong Partizánske, potom som prestúpila do Maďarska, kde som si vyskúšala ligu NB1/B ako hráčka SZISE Budapest. Počas svojej hádzanárskej kariéry som prešla aj kadetskou a juniorskou reprezentáciou, kde bolo naším najväčším úspechom 5. miesto z ME hráčok do 17 rokov vo Viedni.
Počas svojho pôsobenia v Maďarsku som sa zranila, vrátila som sa domov a začala hrať futbal za OFK Dunajskú Lužnú, kde som si zahrala aj najvyššiu domácu súťaž. Na poste krajného záložníka ešte stále naháňam loptu v Lužnej.

Čomu sa venuješ v Stupavskej hádzanej?

Počas uplynulej sezóny som bola trénerkou prípravky, teda našich najmenších minihádzanárov. V nadchádzajúcej sezóne mi pribudne ešte jedno družstvo a to družstvo mladších žiačok, v ktorom začne aj niekoľko dievčat z prípravky.

290714 zuzkakalmarova2Dopočul som sa, že plánujete obnoviť v Stupave ženskú hádzanú. Povieš nám viac o tomto projekte?

Áno, rozhodli sme sa, že obnovíme v Stupave tradíciu ženskej hádzanej. V klube je veľa talentovaných dievčat, ktoré sú prísľubom do budúcnosti, bola by škoda, aby si nezahrali pred skvelým domácim publikom aj v ženskej kategórii.
Časť kádra pre túto sezónu budú tvoriť mladé hráčky, ktoré sú teraz prvým rokom staršie dorastenky. Toto družstvo sme budovali hlavne pre ne, pretože sa nám nezdalo vhodné, aby nastupovali v II. lige dorasteniek, kde hrajú spolu mladšie aj staršie dorastenky. Od účasti v II. ženskej lige si sľubujeme viac pre ich výkonnostný rast. Tieto mladé hráčky by sme chceli doplniť skúsenejšími dievčatami z okolia. Keďže Stupava sa nachádza len pár kilometrov od Bratislavy, očakávam, že by u nás mohli hrať študentky VŠ v Bratislave a ani pre pracujúce ženy by nemal byť problém s dochádzaním.
V súčasnosti teda ešte stále hľadáme a oslovujeme hráčky. Takisto sa snažíme obsadiť aj miesto trénera, aby som sa ja mohla plne venovať hráčskym úlohám, keďže sa chcem vrátiť k hádzanej.