Spojené dorastenecké družstvo Stupava – Malacky v plnej príprave

trening2V piatok 24.7. 2015 sa po dovolenkách hlásili novej trénerskej dvojici Rudolf Draškovič ml. – Róbert Baláž hráči spojeného dorasteneckého družstva HC Tatran Stupava – Strojár Malacky. Ide o mladších a starších dorastencov, ktorí budú v novej sezóne hrať pod spoločnou hlavičkou. Je ich spolu 36, mnohí z nich ešte dovolenkovali.

Spojili sa dve družstvá, ktoré proti sebe hrávali derby zápasy a atmosféra týchto zápasov bola neraz vybičovaná. Chlapci dokázali na vzájomné zápasy pritiahnuť fanúšikov. Spomeňme si, ako pred tromi rokmi chalani z Malaciek porazili v poslednom zápase sezóny Stupavu a cestovali namiesto nich na Majstrovstvá Slovenska. Stupavčania im to v posledných rokoch vrátili a na Majstrovstvá Slovenska išli oni. Zápasy Stupavy a Malaciek sa dajú nazvať ako záhorácke „el clasico“, a boli vždy zaujímavé.

V oboch družstvách sú veľmi talentovaní hráči, ktorí môžu tento alebo ďalší rok ešte výkonnostne „vyletieť“ nahor. Chlapci zo stupavského Tatranu sú aktuálni vicemajstri Slovenska v kategórii st. žiakov.

Čo predchádzalo spojeniu týchto dvoch družstiev, ktoré boli doteraz veľkými súpermi?

trening3Jednak to bola podmienka SZH a výkonného výboru SZH, aby v prvej lige mladšieho a staršieho dorastu boli dvojičky družstiev (mladší aj starší dorastenci, ktorí budú na zápasy cestovať spolu). Ak sme chceli hrať v najvyššej súťaži, museli sme túto podmienku splniť a spojené družstvo je riešením.

Druhou príčinou je to, , že obidva oddiely chcú hrať o popredné miesta. K tomu je potrebná kvantita aj kvalitu. V mladšom doraste teraz máme dostatočný počet kvalitných hráčov. V staršom doraste máme kvalitných hráčov, nie ich je však dosť a preto ich budeme musieť dopĺňať mladšími dorastencami.

Obidva kluby myslia aj na budúcnosť. Tímy Stupavy aj Malaciek v mužskej kategórii bude treba doplniť a chalanov treba motivovať, aby chceli hrať v čo najvyššej súťaži a aby najlepší z nich „poškuľovali“ aj po reprezentácii. Preto je dôležité ich udržať v kluboch a v kvalitnom zápasovom nasadení, aby potom „hladko“ prešli do družstva mužov.

„Staronová“ trénerská dvojica sa snaží dorastencom pripraviť kvalitný tréningový proces a zaujímavé a pestré tréningy. Počas leta mali možnosť trénovať na viacerých zaujímavých miestach ako napríklad: školské hádzanárske ihrisko, ihrisko v zámockom parku, ihrisko v stupavskom parku, kúpalisko Malacky, posilňovňa v Strojári, školská hala v Stupave, hala Malina v Malackách a boli aj na spinningu.

trening4Naďalej absolvujú zaujímavé tréningy, aby letnú „drinu“ mali čo najpestrejšiu a najzaujímavejšiu. Chceme aby ich hlavy boli pozitívne nastavené a telo dobre pripravené. Je dovolenkové obdobie, napriek tomu sa snažíme, aby chalani pristupovali k svojim povinnostiam zodpovedne, aby si už tvorili návyky pre sezónu. Niekomu sa to darí lepšie, niekomu horšie. Veríme, že sa to postupom času zlepší. Dbáme na tréningovú morálku a zodpovednosť voči kolektívu.

Chlapci teda trénujú v zaujímavých podmienkach. Čoskoro spojené družstvo odprezentujeme aj marketingovo. Veríme, že tieto tímy budú hrať vo svojich ligách kvalitné zápasy, ktoré prilákajú do haly divákov. Ak sa im k tomu podarí hrať o horné priečky, bude to bonusom a potvrdením, že sme sa vydali správnou cestou.