St. dorastenky: BEMACO Prešov – HC Tatran Stupava 22:26 (11:14)

Každý tím sa vždy snaží využiť výhodu domácej palubovky a platí staré známe: čo nie je zakázané, je povolené. Presne tak postupoval i domáci Prešov a stanovil začiatok zápasu na 14:45, čo pre naše „st. dorky“ znamenalo, že na zápas na druhý koniec republiky vyrážali o 5:55 z Bratislavy a vlakom! Bol to rýchlik s poetickým menom: Horalky Sedita.

V Prešove sa hral hojdačkový zápas. Dorky sa po „rozkukávajúcom“ začiatku zápasu, keď bol po 14 odohratých minútach stav 6:6, dostali k svojej hre. Začali diktovať tempo zápasu, zlepšili obranu a postupne si „dorky“ vypracovali sľubný náskok 7:13. Hojdačka však chodí z jednej strany na druhú a do šatní sa išlo za stavu 11:14.

Po prestávke si „dorky“ vypracovali znovu pekné päťgólové vedenie, ale….v 49min sa začínalo vlastne odznovu. Prešovčanky sa dotiahli na rozdiel jediného gólu 21:22. Za tohto stavu však svoju príležitosť premieňa Naty a dáva svoj šiesty gól v zápase! Babám sa v tento moment prinavrátila do hry herná istota, dôraz v obrane a zrejme sa aj začína úročiť predsezónna príprava. O tej si môžeme niečo povedať po nejakom ďalšom zápase „doriek“.

Podľa očitej svedkyne zápasu, Lesanky Jánošíkovej, sa hrala rýchla kombinačná hádzaná, ktorá lahodí oku. Buďme radi, že ju produkujú práve naše baby. K sobotným streleckým hodom Lucky a Naty sa pridala prvými tohto sezónnymi gólmi i Sarah. Pevne verím, že tieto výsledky a predvedená hra pritiahne do haly i ďalších divákov. Možno i z radu tých najmenších, našich „goldeňákov“. Najbližší domáci zápas bude už túto „zelovú“ sobotu o 14h.

Tréner Roman Vigh videl zápas takto:
„Každý zápas s akýmkoľvek súperom býva náročný pod dlhej ceste, v tomto prípade 6 a pol hodinová cesta a vstávanie o 4:30 hod. nás poriadne preverilo, po psychickej ale aj fyzickej stránke. Úvod zápasu nám našťastie neušiel aj napriek pár technickým chybám. Dievčatá nastúpili na zápas s nasadením a veľkým odhodlaním, čo sa prejavilo hlavne v obrane. Takmer u každej hráčky sa striedali počas celého zápasu dobré momenty so zlými. Aj napriek veľkému počtu technických chýb, ktorý sa vyšplhal k číslu 17, sme celý zápas ani raz neprehrávali a dokázali sme si z Prešova odviesť 2 cenné body. Veľká chorobnosť a absencia tréningov v hale sa vo veľkej miere podpísali pod údaj o technických chybách. Čo je však dôležité, že v dievčatách kolovala v krvi chuť po víťazstve a bojovnosť, ktorá ich hnala za svojim cieľom. K dvom bodom veľkou zásluhou dopomohla veľmi dobre hrajúca Natália Huňarová, ktorá odohrala podľa mňa svoj najlepší zápas aj v útoku aj v obrane. „ 

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 6, Almina Yildizová, Wanesa Raffasederová 2, Lucia Kovácsová 5, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 2, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Sarah Richter 3, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 3.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh zápasu: 0:2, 4:4, 6:6, 6:11, 7:13, 11:14 / 11:16, 15:19, 19:20, 21:22, 21:26, 22:26