St. dorastenky: Bernolákova Košice – HC Tatran Stupava 13:37 (5:15)

Rovnako na dvojdňový trip cestovali aj staršie dorastenky do Košíc a Michaloviec. Prvá zastávka bola proti družstvu Bernolákova Košice.

Aj keď nie v plnom zložení, ale baby si určite išli po jasné dva body. Tempo hry a neustále sa zvyšujúci náskok si začali tvoriť od siedmej minúty. Práve od tejto minúty bolo na palubovke poznať kvalitatívny rozdiel medzi obomi družstvami. Dôkazom čoho je výsledkový rozdiel v skóre o 22 gólov. Celému družstvo Košíc sa podarilo skórovať trinásťkrát a takmer rovnaký počet gólov dala naša krídelníčka, Sarah Richter. Sarah skórovala jedenásťkrát z jedenástich pokusov, čo predstavuje 100% úspešnosť pri streľbe!!!

Preto som sa po zápase Sarah opýtal.

Prestala si strieľať medzi nohy, keď si mala 100% úspešnosť streľby?
„Tak čo sa týka mojej dnešnej 100%-nej úspešnosti, musím uznať aj to, že brankárka z Košíc nebola až tak skúsená a určite som mala aj svoj deň po dlhšej dobe. Ale samozrejme je to hlavne tým, že som poslúchla trénera Romana a ťahala do rýchlych protiútokov, skúšala jedna na jednu a vychádzalo mi to. Pretože tréneri majú vždy pravdu “

Ako by si zhodnotila zápas?
„Ani neviem ako to nazvať,… toto bol taký „strečingový“ zápas pred zajtrajškom. Aj keď tu nemáme Lucku Kovácsovú, Alminu Yildizovú a máme chorú Waness Raffasederovú, tak budeme zajtra určite bojovať.“

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Vanesa Valachová 3, Wanessa Raffasederová, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 4, Sarah Richter 11, Michaela Puškáčová 2, Ivana Gašpareková 8.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti

Priebeh: 3:8, 4:12, 5:15 / 9:22, 10:28, 13:37