St. dorastenky: Drábová Košice – HC Tatran Stupava 13:37 (6:15)

Na východ republiky cestovali „dorky“ vo veľmi oklieštenej zostave. Veď hráčok do poľa bolo len deväť, ale pozitívom bolo, že boli dve brankárky. A čo sa im podarilo, tak o tom si napíšeme viac.

Zápas sa začal tak, ako žiaden tréner nechce vidieť, keď máte jasne vyhrať. Ťahanice o každý gól až do stavu 4:4. Tu však neskôr výborne chytajúcu Peťu, vystriedala v bráne na pár minút Simi. Keby len Košičanky vedeli čo to bude pre nich znamenať, tak by podali voči tomuto striedaniu určite protest. Simi zo šiestich lôpt čo na ňu smerovali, chytila päť! Čo znamenalo okamžité a rozhodujúce vedenie 5:10 a jej úspešnosť zásahov až 83%! Baby si v priebehu celého zápasu mohli vyskúšať natrénované brejkové situácie. V celom zápase ich podnikli až 32 a z toho bolo 26 úspešných. Baby si pripísali ďalšie víťazstvo, ktoré už potrebovali ako soľ.

Tréner Roman videl zápas takto: „Zo zápasu sa môžu tešiť len tí, čo zápas nevideli. Výsledok síce odzrkadľuje rozdiel vo výkonnosti družstiev, ale s prejavom hry a priebehom zápasu nemôžem byť spokojný! K očakávaniam, ktoré sme od zápasu mali a k reálnym cieľom, ktoré sme si pred zápasom dali , sme sa vôbec nepriblížili. Miestami sme hrali sami proti sebe, kedy sme vlastnými chybami odovzdávali lopty súperkám. Jediným pozitívom je, že do streleckej štatistiky sa zapísali všetky hráčky v poli.

Dnešný zápas je za nami a o týždeň nás čaká nová výzva. Michalovce. Nesmierne ťažký súper, ale teším sa a verím, že do haly si nájdu cestu stovky divákov! Budeme fandiť našim, zeleným „dorkám“!

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová 1, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 6, Romana Gašpareková 9, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Sarah Richter 5, Ivana Gašpareková 6.

Tréner: Roman Vigh, Róbert Geisse

Priebeh: 2:2, 4:4, 5:10, 6:15 / 8:20, 9:25, 10:31, 13:37