St. dorastenky: HC Tatran Stupava – BEMACO Prešov 33:15 (16:8)

„Proč? Proč? Irenko, já se ptám proč?“ Zrejme veta, ktorú pozná každý z nás skôr narodených. Nenapadá ma však trefnejšia, keď chcem spojiť nedeľný zápas proti Nitre s utorkovým proti Prešovu. O pôsobení „doriek“ proti Nitre sme si už spomenuli v predošlom článku. Ale videli ste utorkový match proti Prešovu? Videli? Mal som to šťastie a videl.

Bola to FANTÁZIA! Dôraznosť s akou baby na súperky vleteli. Kreativita akou sa ukázali v súbojoch jedna na jednu. Herná myšlienka lahodila oku. Skúšanie si rôznych ťažkých prihrávok do trhákov. Neskutočné nasadenie v obrannej fáze. Jedným slovom NÁDHERA!

Samozrejme s pribúdajúcim skóre v náš prospech baby mierne poľavili, ale nezabúdajme na fakt, že po ôsmych odohratých minútach sme viedli 6:0!!! Bola radosť na ne v utorok pozerať, s akou chuťou pristupujú ku každému súboju o loptu. Príkladným „znechucovačom“ pre súperky bola aj Silvia Straková, ktorá k zápasu dodala: „Neodčinili sme síce prehru z víkendu, ale dúfame, že sme potešili trénerov a fanúšikov dnešným výkonom. Pred zápasom sme si určili cieľ, ako povedala Lucka ešte v šatni. Musíme im naložiť na začiatku, aby sme boli na koni. Bude sa nám tak lepšie hrať a oni budú znechutené. A tak sa aj stalo. Na začiatku sme si nahrali pekný náskok, s ktorým sme pokračovali ďalej. Hala v Malackách nám svedčala aj dnes, kde sa nám hralo veľmi dobre, s dobrým nasadením a pohodou 

Babám patrí priebežná ôsma priečka v tabuľke, ale stred tabuľky je veľmi vyrovnaný s malými bodovými rozdielmi. Pevne verím, že keď sa budú baby aj v ďalších zápasoch približovať k tomuto výkonu, tak môžu ísť v tabuľke vyššie.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 2, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 6, Diana Michálková, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 4, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 2, Petra Geisseová, Sarah Richter 2, Michaela Puškáčová 3, Ivana Gašpareková 5.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský Asistenti: Róbert Geisse

Priebeh: 6:0, 10:4, 16:8 / 23:11, 30:13, 33:15