St. dorastenky: HC Tatran Stupava – HK Junior Močenok 17:25 (6:9)

Musím sa priznať, že na tento zápas som sa tešil. Bol som zvedavý čo naše „dorky“ predvedú pred domácou kulisou. Už však pri nízkej účasti na piatkovom tréningu bolo jasné, že nenastúpia v plnom zložení. Sužuje ich kopec menších zranení či chorôb. Staršie dorastenky preto doplnili mladšie dorastenky a dokonca aj jedna hráčka žien.

Je sobota, začalo sa. A treba jedným dúškom dodať, že baby začali v úvodných minútach tak, ako sme ich mali šancu poznať z vydarenej minuloročnej sezóny. V útoku veľmi nešpekulovali a presadzovali sa. V obrane hrali vynikajúco. Bol tam vidieť zápal pre hru, preberania si pivota, včasné vystupovanie voči hráčke s loptou, zdvojovanie. No skrátka super!!! Super! Preto bol aj stav zápasu v 12 minúte 5:2 pre naše. Stav úplne zaslúžený a hráčky Močenku pôsobili veľmi bezradne až kŕčovito.

Pre ďalší vývoj stretnutia už nemám vysvetlenie. Urobili sme pár technických chýb, zopár nepremenených náskokov z deviny a postupne naša hra upadala až do hádzanárskeho suterénu. Razom sme prehrávali 5:6 a o chvíľu 6:9. Babám úplne odišla sebadôvera, pôsobili veľmi smutne a bezradne. Škoda. Močenok bol určite hrateľný a zdolateľný súper, ale nepodarilo sa nám to. Skôr mám dojem, že sme sa porazili samé.

Ľahkosť, sebadôvera, bojovnosť a odhodlanosť, ktoré vás baby zdobili celú minulú sezónu akoby niekam odišli. Nerád to priznávam, pretože mi na vás záleží, ale nepozeralo sa na vás dobre. Viete byť ďaleko, ďaleko lepšie! Verím, že sa vám to v poslednom zápase tejto sezóny v Partizánskom podarí.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Almina Yildizová 3, Wanes Raffasederová 4, Sabína Gálová, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková 1, Adriana Sakalášová, Silvia Straková 2, Eva Klamová, Ivana Gašpareková 7.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistenti: Róbert Geisse