St. dorastenky: HC Tatran Stupava – Iuventa Michalovce 24:32 (12:15)

Táto sobota bola pre históriu Stupavskej hádzanej určite výnimočnou. Na programe v našej školskej hale bolo až šesť zápasov, spoločné fotenie a guláš v klubovni. Ten podával Rubo Kubovič za asistencie mnohých iných dobrovoľníkov. Ale nielen tieto skutočnosti sa podpísali pod plnú halu na zápase starších dorasteniek. Boli to práve aj tí naši najmenší mikrohádzanári z Golden Teamu.

Dievčatká z Golden Teamu mohli pri nástupe držať za ruky svoje idoly spomedzi našich starších dorasteniek, keď s nimi vbiehali na slávnostný nástup pred zápasom. Krásny zážitok pre našich najmenších a určite aj pre hrdých rodičov týchto „špuntov“.

Zápas proti Michalovciam sa začal v dobrom tempe, keď sa „dorkám“ podarilo zachytiť úvod stretnutia a boli favoritovi vyrovnaným súperom. Michalovce, dovolím si tvrdiť, nemajú vo svojich radoch TOP hráčku, ktorá by rozhodla tento duel na ich stranu. Michalovčanky však boli schopné hrať celých šesťdesiat minút na konštantne vysokej úrovni. V určitých častiach zápasu sa to darilo aj našim babám, ale bohužiaľ ich premiešavali aj s hluchými okamihmi, počas ktorých si súper vždy odskočil na vyšší rozdiel v skóre. Baby zahrali takmer na hranici svojich schopností a nebyť niekedy zbytočných strát lôpt, tak zápas by mohol byť dramatickejší. Pretože tréningová dvojička Vaness Kaláberová – Simi Kubovičová zahrala famózny zápas. Vaness bola dravou, pre súpera nebezpečnou hráčkou v útoku a svoje si odmakala na výbornej úrovni aj v obrane. Výsledok síce nezodpovedá čarovaniu Simi v bráne, ale skandovanie jej mena publikom a niekoľko zákrokov, ktorými podvihla zadky divákov na tribúne boli neskutočné!!! O to viac je škoda, že pri takomto čarovaní v bráne, sa „dorkám“ nepodaril priaznivejší výsledok. Treba však jedným dychom priznať, že dnes tu hral favorit na medailu.

Zápas z pohľadu hráčky zhodnotila i jedna z najlepších hráčok na ihrisku, Vaness Kaláberová: „Myslím si, že sme na ne mali a s babami sme sa veľmi povzbudzovali. Ešte aj Simi v bráne nás držala v hre o výsledok svojim chytaním. Ten zápas ma mrzí, že sme prehrali, lebo sme chceli vyhrať. Rozhodli maličkosti. Technické chyby, súperky vedeli dobre čítať hru a vypichovať lopty. Kvôli tomu nám odskakovali v skóre. Nevadí, ideme ďalej a posledné dva zápasy jesennej časti budeme bojovať, aby boli body naše!“

Budúci víkend je reprezentačná prestávka v kategórii kadetiek, na ktorej sa v najcennejšom drese predstavia aj naše „dorky“ a to: Lucia Kovácsová a Wanessa Raffasederová. Budeme im na „repre“ zraze držať palce, aby sa do klubu vrátili ako líderky s hladom po úspechoch.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 2, Almina Yildizová, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 5, Diana Michálková 1, Lucia Kovácsová 1, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 3, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 4, Silvia Straková 2, Alexandra Popovičová 5, Sarah Richter, Ivana Gašpareková 1.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 3:3, 6:6, 6:9, 9:12, 12:15 / 12:18, 15:23, 21:27, 24:32