St. dorastenky: HC Tatran Stupava – MHK Bytča 17:30 (9:17)

Všetci z nás, ktorí sem tam po očku sledujú priebežnú tabuľku vedeli, že dnes k nám zavítal vedúci tím ligy, MHK Bytča. A neprišli len samotné hráčky, ale prišli aj s menším, ale hlučným fanklubom. A z pozície človeka, ktorému ide o rozvoj športu na Slovensku ako takého, tak som veľmi rád, že sem fanklub hostí meral cestu.Súboj bol teda nielen na palubovke, ale aj v hľadisku.

Možno práve v tom hľadisku sme boli lídrovi ligy vyrovnaným súperom, avšak na ihrisku už diktovali tempo hry Bytčanky. S úctou a rešpektom k súperovi musíme športovo priznať, že bol lepší. Herná kvalita ľavej spojky Tatiany Gajdošíkovej a tiež i pivotky Kristíny Pastorekovej nám robili veľké problémy. Práve spomenutá pivotka si vedela poradiť aj s jej presunutím na spojku, keď naše baby osobne bránili prvú spomenutú. V zápase dokonale eliminovali našu krídelnú hru a prihrávky do pivota. A preto v našej oklieštenej zostave chorobami brala na seba často zodpovednosť v zakončení osemgólová Lucka.

Výsledok vyzerá hrozivo, ktorý snáď hovorí o rozdiele dvoch tried medzi tímami. Avšak pre nás čo sme na zápase boli, tak sme videli u našich báb, to čo im v minulom zápase chýbalo. Hlad po sebe menšom úspechu. Či už po ubránení jedného protiútoku hostí, alebo získanej lopte v pasovačke o loptu, či úspešné zakončenie hernej kombinácie. Mali hlad, aj keď skóre bolo beznádejné a to sa ľudom páči!!! V istých fázach zápasu boli súperkám rovnocenné a preto je na čom stavať v odvete! Len pre zaujímavosť, Bytča v aktuálnej sezóne doposiaľ nedala menej ako 30 gólov v jednom zápase! Veľkým pozitívom a impulzom pre družstvo bolo, že sa v bránke objavila v druhom polčase Simi. Nehovorím tu o zákrokoch či úspešnosti chytených lôpt, ale o vplyve Simi na družstvo. Dodáva mu silu, vieru a sebadôveru. Simi by nemala hrať ešte najbližšie dva týždne, ale niečo ju do brány predsa len dostalo. A toto sú jej slová: „Už od rána som mala v hlave len jedno – ako sa dostať dnes do brány. Len tak sedieť na striedačke a nemôcť nastúpiť, tak to nie! Ako prvé som prehovorila maminu, potom trénera a tatino bol postavený pred hotovú vec. Pred zápasom sme si verili, ale každá baba mala už v hlave nastavené, že nie sme v plnom počte. A o to viac sme chceli vyhrať aj pre tie baby, čo nemohli dnes hrať. Ďakujeme divákom, že sú stále pri nás, aj keď sa nám nedarí. Veríme, že v ďalšom domácom zápase s Michalovcami nastúpime v plnom počte a všetkým ukážeme čo v nás je!“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová 1, Diana Michálková, Lucia Kovácsová 8, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková, Alexandra Popovičová, Ema Klamová, Sarah Richter, Ivana Gašpareková 4.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 2:2, 2:6, 3:10, 6:14, 9:17 / 10:20, 14:21, 15:26, 17:30