St. dorastenky: HC Tatran Stupava – ŠKP Bratislava 22:28 (10:14)

Ako každý iný zápas, tak sa aj tento začal za nerozhodného stavu. Je to jav, kedy obe družstvá sú rovnako ďaleko k úspechu alebo neúspechu. Snáď žiaden tréner či manažér družstva nepríde na zápas s tým, že by nechcel byť úspešný. Ale tu prichádza k tomu rozdielu, kedy sa ten úspech hodnotí. Chceme byť za každú cenu víťazom dnes, alebo chceme formovať družstvo s výhľadom pre budúcnosť? Práve o tejto téme som sa bavil s našim trénerom Romanom Vighom v piatok po tréningu. On sa rozhodol pre druhú možnosť. A podľa môjho názoru urobil správne.

Baby sa doťahovali so súperkami z ŠKP, ktoré sú momentálne v tabuľke štvrté, v prvej polovici prvého polčasu o každý detail, o každú loptu. Skóre bolo veľmi tesné a často remízové. Potom však prišlo k nárastu náskoku súperiek o štyri góly a toto manko bolo i polčasovým rozdielom v skóre.

Začiatok druhého polčasu pripomínal rýchlik, ktorý sa raz rozbehol a už nebolo času ho zastaviť. Hráčky ŠKP si veľmi rýchlo vybudovali deväťgólový náskok, ktorý už bol nestiahnuteľný. Pocity zo šatne pred zápasom priblížila Ivana Gašpareková: „Ešte pred zápasom sme si s babami písali na facebooku, čo by mohlo na súperky platiť. Vzájomne sme sa hecovali a dohodli sa, že budeme bojovať od začiatku do konca. Vedeli sme, že to bude náročný zápas ako po fyzickej stránke, tak i po psychickej. Do zápasu sme sa snažili vojsť s chladnou hlavou a dať doňho všetko. Bolo to však málo…“ Ivi, aktuálne si z nášho kádra nastrieľala druhý najvyšší počet gólov v prebiehajúcej sezóne. Čomu to pripisuješ? „Ja? Možno preto sa mi tak darí, pretože je to hlavne vďaka súhre so Sarah a Sisou na krídle, s ktorými sa super spolupracuje v útoku. Tak isto aj vďaka Lucke a Romanke na strede.“

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Vanesa Valachová, Sabina Gálová 1, Diana Michálková 1, Lucia Kovácsová 6, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová, Sarah Richter 6, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 4.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti

Priebeh: 3:3, 6:7, 7:11, 10:14 / 12:21, 16:22, 18:27, 22:28