St. dorastenky: HC Tatran Stupava – UDHK Nitra 26:24 (14:14)

Po letných prázdninách, letných turnajoch a letnej príprave boli všetci fanúšikovia „doriek“ zvedaví s akou formou sa nám baby predstavia v novej sezóne a v staršej kategórii. Baby nastúpili na predzápasové rozohriatie v pamätných bronzových tričkách z minulej sezóny. Školská hala je veľmi slušne zaplnená a čaká na prvý hvizd rozhodcu.

Zápas sa začal. V bránke Simi a letmým pohľadom na šestku báb, ktoré sú na palubovke ma napadajú otázky. Čo je s Luckou? Kde je Lucka? Zranila sa na rozcvičke? Ale na striedačke ju vidím. Jej post však hrá od začiatku Romi. A práve prvý náskok našich báb zakončuje Romi a ideme do vedenia 1:0! Stále si však hovorím, že bez Lucky to bude dnes ťažké, veľmi ťažké! Čas 8:13 a Roman berie timeout. Niet divu, prehrávame 2:4! A mohlo by to byť snáď aj horšie, ale v prvých minútach zápasu evidentne dominuje v obrane Naty Huňarová. Zdvojuje, všade je prvá, hecuje baby naokolo. Končí deviata minúta a na ihrisko prichádza Lucka. Plná síl, žiadne zranenie. Je to jasné, dnes to bude o taktike. Vysokej taktike. Roman prestriedava baby po približne 6 až 8 minutových intervaloch. Občas i spôsobom obranu jedna, útok druhá. Rotuje každý post. Krídla, spojky i pivotky chodia pravidelne do hry. Výborné tempo. Toto sa mi páči. Baby hrajú v obrovskom nasadení, v takmer každom súboji v obrane sú zavčasu. Nedá mi znovu nespomenúť dnes excelentnú Naty, ktorá znižuje na 10:11. Hrá výborný zápas! Krátko nato zastavuje súperku na bránkovisku, ale za hranicou pravidiel. Nevadí. Dostáva navyše aj „dvojku“ a Nitranky i výhodu sedmičky. Do bránky ide Peťa Geisseová a sedmičku likviduje. Výborný a napínavý prvý polčas uzatvára presnými strelami Ivi. Polčas končí za stavu 14:14.

Začal sa polčas druhý. Dámy a páni, teraz tu mala sedieť reprezentačná trénerka kadetiek. V Macedónsku jej príležitosti takmer nedala, ale Roman jej ich dáva. O kom je reč? Waness Raffasederová. Wani na začiatku druhého polčasu trhá súperky na kusy perfektnou technikou, kľučkou jedna na jednu a nekompromisnou ľavačkou. V krátkom slede dáva Wani štyri góly po sebe (!!!) a prvýkrát vedieme o dva góly 19:17. Tieto minúty patrili jej! Súper však naďalej potvrdzuje svoju kvalitu a po chvíli je zase remíza 20:20. Ba čo viac, ideme do oslabenia a zase sedmička proti nám… Čas na tabuli je 44:00,Nitranka pripravená hádzať sedmičku. Ááááá Simi chytá. Simi likviduje aj ďalšiu a ďalšiu „tutovku“ Nitrankám. Simi na 12 minút zatiahla roletu!Za ten čas sme prežili dve oslabenia bez gólu! Fantázia, fantázia!! Tretie oslabenie sa však babám už ubrániť nepodarilo a v 55 minúte je zase remíza, 23:23. Výborný „timing“ pri zbehu z krídla a pevné nervy ukázala Almi a dáva dôležitý, vedúci gól. Baby získavajú loptu v obrane a prvou v útoku je Ivi. Je faulovaná. Získava sedmičku a výhodu presilovky. Ako jej patril koniec prvého dejstva, tak patrí aj druhého a upravuje na koncové skóre na 26:24!

Výborné, výborné divadlo sme mali možnosť dnes vidieť v našej hale. Veľakrát sa stane, že zápas rozhodnú výnimočný jednotlivci, či fatálne chyby v obrane alebo perfektný kolektívny výkon. Dnes bol však strojcom úspechu ten chlapík na lavičke! Dámy a páni, Roman Vigh dnes minimálne nám v hale ukázal, aký z neho rastie tréner. Klobúk dole Roman, klobúk dole! Tvoj coaching počas celého zápasu a cit pre aktuálne dianie na ihrisku, aby všetky baby neustále pracovali na optimálnej tepovej frekvencii. Aby mali to správne nasadenie, aby im ladila chémia medzi postami. Super! Ešte raz, klobúk dole!

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 4, Sabína Gálová, Diana Michálková, Lucia Kovácsová 6, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 1, Alexandra Popovičová 1, Petra Geisseová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 4.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 1:0, 2:4, 7:6, 9:11, 14:14 / 19:17, 20:20, 23:20, 24:23, 25:24, 26:24