St. dorastenky: HK AS Trenčín – HC Tatran Stupava 31:12 (12:7)

Prehrali sme. Prehrali sme vysoko, ale pozrime sa tomu trochu pod pokrievku. Mohli by sme tu vyplakávať, že polovicu sobotného kádra tvorili vlastne vekom ešte mladšie dorastenky, ale to súpera nemôže zaujímať. Michalovce, Bytča a Trenčín sú v tomto ročníku nad sily asi všetkých ostatných družstiev. Otvorene povedané, hrajú úplne inú ligu a medailové priečky sú pre nich plne zaslúžené. Našim „dorkám“ patrí priebežná ôsma priečka, ale do konca súťaže sú v hre ešte o desať bodov. S rukou na srdci môžeme povedať, že proti Bytčiankam sa im asi bodovať nepodarí, vzhľadom na vyššie spomenuté skutočnosti. Verím však, že pre zisk zostávajúcich ôsmych bodov tieto baby v sebe nájdu ten zápal, ktorým dokážu zaplniť tribúny. Verím, že budú bojovať o to, aby ľudom priniesli v tejto ťažkej dobe radosť a dôvod na úsmev. Rodičia sa majú čo obracať, aby dokázali svojim deťom zabezpečiť kde bývať, čo do úst alebo zaplatiť nejaký ten turnaj. Tieto nepríjemné starosti im však dokáže odobrať pár vydarených akcií, gólov, pokrikov či iné drobné úspechy ich milovaných detí.

K zápasu sa vrátila ešte Almi Yildizová týmito slovami: „No na to v akej sme boli zostave, tak sme prvý polčas sa držali dobre. Aj obranu sme mali celkom dobrú, ale ten druhý polčas sme tak nejako vypustili…. Dostali sme veľa gólov z rýchlych protiútokov a ani sme moc nebojovali. Neviem čím to bolo. Nebol to náš najhorší zápas, ale zase nebol ani nijako dobrý.“

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová 1,Wanes Raffasederová 1, Sabina Gálová 1, Lucia Kovácsová 3, Simona Kubovičová, Tereza Fabianová 1, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 2, Sarah Richter, Ivana Gašpareková 1.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti

Priebeh: 1:2, 2:3, 7:3, 12:7 / 23:10, 28:11, 31:12