St. dorastenky: HK Junior Močenok – HC Tatran Stupava 26:19 (12:9)

Mikulášsku nádielku sme v túto nedeľu určite očakávali ráno v čistých topánkach a fanúšikovia „doriek“ aj v bránke Močenka. Zdravo naštartované baby do zápasu tak aj vstúpili. Rozbalili to na súperky ako sa patrí a hneď išli do pekného vedenia 1:4. Bohužiaľ čo však malo súperky otupiť, tak ich práve naštartovalo k zlepšenej hre. Od týchto minút hráčky Močenku boli všade o krok vpredu a postupne sa ujali vedenia, ktoré si udržali do konca prvého polčasu.

Po krátkej uťukávačke v druhom polčase sa naše baby nakopli k zdramatizovaniu stavu. Zlepšili hru v obrane a darilo sa im aj pri zakončení. Preto v 46 minúte išli baby opäť do vedenia a to 15:16. Škoda preškoda, že sa na ich stranu nepriklonilo trochu viac šťastia v tomto vyrovnanom zápase, keď opäť v bráne vynikala Simi.

Pár slov po zápase pridala i najlepšia strelkyňa medzi našimi hráčkami, Lucia Kovácsová: „Začali sme v celku slušne. Dobre sme bránili a zasúvali sa k pivotke. S pribúdajúcim časom začínala byť naša hra, ale zbrklá a niekedy sme nevedeli čo hrajeme. Aj keď sme to v druhom polčase vyrovnali, tak nám zase šnúrou gólov ušli do vedenia. Do ďalšieho zápasu máme čo zlepšovať a verím, že budeme viac koncentrované na hru.“

Posledný zápas jesennej časti nás čaká už najbližší víkend proti Partizánskemu.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Balážová, Natália Huňarová 2, Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová 1, Wanessa Raffasederová 2, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 2, Alexandra Popovičová, Sarah Richter, Ivana Gašpareková 1.

Tréner: Roman Vigh, Martin Kanda

Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti

Priebeh: 1:4, 7:4, 10:6, 12:9 / 13:11, 15:16, 21:16, 26:19