St. dorastenky: HK Slávia Partizánske – HC Tatran Stupava 33:27 (18:14)

Na záverečné kolo tohto ročníka ligy cestovali naše staršie dorastenky do Partizánskeho. Viac ako polovicu kádra pre tento duel tvorili hráčky, ktoré mohli hrať celú túto sezónu za mladšie dorastenky. Nič to však určite nezmenilo na cieli pre tento zápas. Popasovať sa o body.

Od úvodných minút bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný. V priebehu prvej polovice prvého polčasu vždy o gól viedli naše baby. V druhej časti prvého polčasu sa vedenia ujali domáce a mierny náskok si udržali i do polčasovej prestávky.

V druhom polčase sa domáce presadzovali čoraz častejšie a skóre postupne pribúdalo na ich stranu. V polovici druhého polčasu náskok domácich sa zvýšil na rozdiel až ôsmych gólov a ten rozdiel pretrvával niekoľko minút. V závere sa baby neopustili a skorigovali na záverečných 33:27 pre domáce.

Súťažná sezóna 2015/2016 sa týmto zápasom skončila. Jedným slovom si treba priznať, že to nebola práve vydarená sezóna. Určite sme si aj my fanúšikovia, nielen samotní tréneri či hráčky, želali viac dôvodov na radosť. Viackrát sme si chceli zakričať gól, alebo oslavovať vyhratý zápas. Počas sezóny sa baby prekúsavali rôznymi starosťami života dospievajúcich dievčat. Potom sa k tomu pridala istá herná „deka“, spod ktorej sa nevedeli najmä v jarnej časti spamätať.

Na pohár s vodou sa však dá pozerať rôzne. Buď je poloprázdny alebo poloplný. Možno som optimista, ale rozhodne ho vidím ako poloplný! V posledných zápasoch sezóny neušlo pozornosti, že sa strelecky spoza deviny čoraz viac úspešne presadzuje Wanes Raffasederová spoločne s Ivanou Gašparekovou. Miesto v tíme si aj v mladom veku veľmi dobre začala zastávať Diana Michálková, ktorá na mieste pivotky vytvára pre všetky baby zdravé konkurenčné prostredie. Výkonnostný rast ako útoku, tak i v obrane je najmä badať na ľavom krídle a je jedno či ho hrá Sarah Richter alebo Silvia Straková, ktorá je použiteľná aj v strede poľa. Som presvedčený, že po kvalitnej letnej príprave sa prinavráti herná istota i do hry ostaných hráčok a priložia svoj kus práce pre spoločný výsledok. Pretože výsledok, ROBÍ TEAM!

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 2, Almina Yildizová 2, Wanes Raffasederová 6, Sabina Gálová 1, Diana Michálková 2, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková 2, Adriana Sakalášová, Silvia Straková 3, Petra Geisseová, Sarah Richter 3, Ivana Gašpareková 6.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Ľuboš Bašti, Róbert Geisse

Priebeh: 3:4, 7:8, 13:10, 14:13, 18:14 / 20:16, 24:18, 27:19, 33:27