St. dorastenky: HK Slovan Duslo Šaľa – HC Tatran Stupava 39:29 (16:13)

Takto pred rokom odohrali naše „dorky“ v Šali svoj najlepší zápas v sezóne. A tak sme boli pri tejto spomienke prirodzene namlsaní a vyrazili za nimi do Šale. O zisku dvoch bodov snáď nik nepochyboval. Kvalitou, kondíciou a herným prejavom na ne rozhodne naše baby majú.

Zápas sa začal. V bašte slovenskej hádzanej bola komorná atmosféra a tak sme ako diváci mali možnosť vidieť a počuť debaty medzi hráčkami, pokriky trénerov či dorozumievanie sa rozhodcov. Kontaktnému kolektívnemu športu takáto atmosféra nesvedčí. S rukou na srdci môžem povedať, že tá naša stupavská atmosféra na „dorkách“ je jednoznačne výnimočnou v slovenských pomeroch. Ťažko dnes písať niečo o zápase. Nemožno babám povedať, že by nechceli, ale dnes to nešlo. Nešlo snáď žiadnej okrem Romi a Saši, ktoré boli pre súpera v koncovke nebezpečné. Gólov nastrieľali naše baby koniec koncov habadej, ale tá obrana…. Báb mi bolo až ľúto, že si ten kalich horkosti museli vypiť až do dna. V ešte horšom stave sa nachádzal tréner Roman. Ten kto pozná, tak si určite všimol, že verí vo víťazstvo proti každému súperovi a v každú časť zápasu. Dnes však bol i on právom znechutený, bolo mu v istú časť zápasu jedno ako to dnes dopadne. Je to chlap, čo by za svoje družstvo i dýchal, ale dnes mu baby nepodali kyslíkový prístroj, ale skôr ho z neho odpojili. Roman v priebehu asi piatich sekúnd stihol dostať na lavičke najprv žltú kartu a hneď na to dvojminútový trest.

Dnes nevyhralo lepšie družstvo, ale družstvo čo na zápase bolo hlavou, myšlienkami a duchom. Našim babám to dnes chýbalo. Treba však objektívne priznať, že je cítiť absenciu Simi v bráne a zdravotný stav viacerých hráčok nie je 100%, ako napríklad Sisi.

Zápas zhodnotila z pohľadu hráčky, Romi Gašpareková: „Chýbala nám iskra. Či skôr zápal, ktorý nás minulú sezónu poháňal. Prvý polčas bol bojovnejší ako druhý a to sa odzrkadlilo na výsledku. Do druhého polčasu sme vkročili zlou nohou a tak to aj dopadlo. Rozšrotovali nás rýchlym prechodom, čo nás zároveň demotivovalo a zo zápasu, kde sme mali bojovať o víťazstvo bola trápenka.“

Naty, Almi, Vaness, Waness, Lucka, Simi, Vanes, Lucka, Romi, Sisa, Saša, Peťa, Sarah, Miška a Ivi, možno nebudete v najbližšom zápase proti doteraz suverénnej Bytči úspešné, ale ukážte všetkým ľuďom čo vás prídu povzbudiť, že ťaháte spolu v dobrom i v zlom. Teraz je to zlé obdobie, ale práve ten najbližší duel sa môže začať to lepšie! Ja vám verím aj teraz, keď sa vám nedarí a odo mňa máte prvý lajk!

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Almina Yildizová, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 4, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 6, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 6, Petra Geisseová, Sarah Richter, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 3.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 1:2, 4:3, 7:6, 11:8, 11:10, 15:11, 16:13 / 21:13, 25:17, 34:24, 39:29