St. dorastenky: MHK Bytča – HC Tatran Stupava 37:13 (20:9)

Cez víkend sa naše staršie dorastenky predstavili u lídra ligy v Bytči. Bytča doteraz stratila v osemnástich zápasoch len jediný bod a to s ŠKP Bratislava. Preto úloha papierového favorita bola jasná už pred zápasom.

Samotný zápas s pribúdajúcim časom potvrdzoval tabuľkový rozdiel oboch družstiev. Na každý jeden gól do siete Bytče sme sa dosť narobili a takmer vždy sme štyri inkasovali. Pozitívom je postupné prinavrátenie streleckej fazóny Wanes Raffasederovej, ktorá sieť súperiek napla štyrikrát a v minulom kole proti Šaliankam dokonca šesťkrát.

O situácií pred zápasom v kabíne povedala Vanes Valachová toto: „Ešte pred zápasom v šatni sme si povedali, že sa budeme navzájom povzbudzovať a myslím, že sme to aj v zápase plnili. Podľa mňa sme si zahrali s chuťou, aj keď Bytča nás porazila hlavne na protiútokoch a kvalitnej obrane. Ale na začiatku bol stav vyrovnaný a myslím, že aj vzhľadom na výsledok to môžeme považovať za dobre odohratý zápas.

Už tento víkend sa naše „dorky“ predstavia doma proti Košiciam, kde si určite napravia chuť do zvyšných zápasov sezóny.

Zostava a góly Stupavy: Almina Yildizová 1, Vanesa Valachová,Wanes Raffasederová 4, Sabina Gálová, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková, Silvia Straková 1, Petra Geisseová, Sarah Richter 2, Ivana Gašpareková 3.

Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Asistenti: Róbert Geisse

Priebeh: 5:1, 6:4, 9:4, 14:7, 20:9 / 26:10, 30:11, 37:13