St. dorastenky: ŠKP Bratislava – HC Tatran Stupava 29:25 (14:12)

Určite ste to videli niekedy v telke aj vy. Pestrofarebné kostýmy, alegorické vozy a kopec ľudí čo sa baví a tancuje sambu. Áno, hovorím o karnevale v Riu. Trvá štyri dni a štyri noci. Ale prečo práve tento festival si zobrali za vzor naše „Dorky“?

Festival nepremenených šancí, technických chýb či množstva stratených lôpt charakterizoval zápas na palubovke ŠKP. Prvý gól sa babám podaril streliť až v 8 minúte zápasu a to z protiútoku. Pred týmto gólom si baby stíhli zaknihovať dve technické chyby, dva neúspešné pokusy z deviny, jeden zo šestky a jednu stratu lopty. Nezdaru toľko, čo sa niekedy podarí snáď za celý „match“. Aj cez tento hrozivo vyzerajúci začiatok zápasu sa baby nevzdali. Dali do hry svoje odhodlanie a v 25 minúte znížili na rozdiel jediného gólu 10:9. Rio však trvá 96 hodín vkuse, takže trend pokračoval ďalej. Prišli ďalšie chyby. Škoda, veľká škoda, že sa opäť nakopili v túto časť zápasu, keď sme sa na súpera dotiahli. ŠKP si opäť začalo odskakovať na vyšší rozdiel v skóre. Lenže ŠKP hralo proti našim babám a tie sa nevzdávajú. Do zápasu sa naše baby dokázali vrátiť!! A to v 57 minúte, keď skórovala z pivota Vanes Valachová a upravila na 26:24. Vzápätí získala loptu Sabína Gálová. Škoda, preškoda, že neprišlo k dotiahnutiu sa na jediný gól…

Baby na ŠKP rozhodne majú a v odvete sa im to budú snažiť vrátiť!!! Avšak úspešnosť streľby pod hranicou 50% čo dnes „dorky“ mali, by pochoval zrejme aj špičkový svetový tím.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 3, Sabína Gálová 2, Lucia Kovácsová 4, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 3, Sarah Richter 3, Petra Geisseová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 4.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 3:0, 7:4, 10:9, 14:12 / 17:13, 20:15, 25:21, 26:24, 29:25