St. dorastenky: ŠŠK SLŠ Prešov – HC Tatran Stupava 29:13 (15:4)

Na rovinu povedané, k aktuálnemu lídrovi tabuľky naše „dorky“ necestovali s nádejou na dva body. Na dlhú cestu na východ republiky išlo v sobotu celkom len päť dievčat, ktoré vekom spadajú pre kategóriu starších dorasteniek doplnené o dve hráčky žien. Dôvodom bol aj nedeľný zápas žien v Zlatnej na Ostrove. Káder bol na mieste doplnený mladšími dorastenkami.

Líder tabuľky ale potvrdil, že súčasná priečka mu patrí zaslúžene a od úvodu diktoval tempo a rytmus zápasu. Dievčatá okolo Viktórie Vencúrikovej dominovali na oboch koncoch palubovky a do polčasu vlastne zápas rozhodli.

Ako však naše baby, na fotke spod Tatier, spomenuli, hádzaná ich aj po tomto debakli stále baví a to je dnes to najdôležitejšie. O týždeň doma privítajú Michalovce a my veríme, že sa popasujú o prvé tohto sezónne body.

Zostava a góly Stupavy: Kristína Nemcová 1, Almina Yildizová 2, Zuzana Danišová, Paulína Bolfová, Sabína Gálová 1, Simona Kubovičová, Romana Gašpareková 2, Ema Klamová 2, Petra Geisseová, Karin Švehlová 2, Ivana Gašpareková 3.

Tréneri: Ľuboš Bašti, Martin Kanda Asistenti: Róbert Geisse

Priebeh: 6:0, 9:1, 15:4 / 20:6, 27:8, 29:13