St. dorastenky: UDHK Nitra – HC Tatran Stupava 32:25 (20:11)

Prehrali sme. Športovo musíme uznať, že nás súperky prevýšili v každej hernej činnosti. Ale hlavný dôvod porážky treba hľadať v sebe. Také množstvo technických chýb, ako sme dnes mali možnosť vidieť vo veľmi peknej hale na sídlisku Klokočina v Nitre, sme v jesennej časti sezóny u našich doriek nevideli v troch zápasoch dokopy. Či to boli ľavé krídla alebo pravé. Rovnaká technická mizéria sa lepila aj na ľavé či pravé spojky. Aby nebolo dosť, tak sa nedarilo v prvom polčase v bránke ani jednej brankárke. Po prvom polčase bolo vlastne vymaľované. Konečné skóre je snáď lichotivé vzhľadom na priebeh stretnutia. Prísne kritériá kvality zniesla v celom zápase Lucka Kovácsová a pivotky Vanes Valachová s Dianou Michálkovou. V druhom polčase sa k nim pridala Simi Kubovičová, ale na obrat sa už pomýšľať nedalo. Práve obe pivotky boli v obrane neprehliadnuteľné. Pozbierali síce kopec kariet a trestov, ale svojou tvrdou a prezieravou hrou robili súperkám najväčšie problémy.

Stačilo, nedeľný zápas už nezmeníme. Avšak môžeme zmeniť ten nasledujúci a príde už teraz v utorok. Dorky budú hrať v Malackách a určite sa budú snažiť rehabilitovať divákom za svoj predošlý zápas. Presne to pripomína vo svojom komentári aj Miška Puškáčová: „Myslím, že to nebol jeden z našich najlepších zápasov. Ale zase ani najhorší. Škoda, že až na konci druhého polčasu sme sa prebudili. Ale nevadí, nič nie je stratené, bojujeme ďalej.“

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Almina Yildizová 4, Vanesa Valachová 1, Wanessa Raffasederová 1, Diana Michálková, Lucia Kovácsová 7, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková 3, Silvia Straková 5, Alexandra Popovičová, Petra Geisseová, Sarah Richter, Michaela Puškáčová 1, Ivana Gašpareková 2.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Ľuboš Bašti, Martin Kanda

Priebeh: 8:1, 8:4, 15:9, 20:11 / 24:13, 28:19, 32:25