St. žiaci: HC Tatran Stupava – Slovan Modra 26:22 (10:11)

Na dohrávaný zápas starších žiakov nastúpili pred slušne zaplnené publikum proti domácej Stupave hostia z Modry. Od začiatku bolo vidno, že hrajú dve najlepšie družstvá, zápas sa hral v svižnom tempe. Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný, Modrania ho nakoniec vyhrali o jeden gól vďaka individuálnemu výkonu dvoch – troch hráčov. Minimálny náskok im umožnili aj domáci často strieľajúci z nepripravených pozícií a strácaním ľahkých lôpt, ktoré museli následne ťažko v obrane dolovať. Druhý polčas mal zo začiatku podobný priebeh, obe družstvá predvádzali peknú rýchlu hádzanú. Od polovice druhého polčasu sa začal výsledok lámať v prospech domácich, ktorí kolektívnym výkonom dokázali eliminovať súperove útoky. O výsledku nakoniec rozhodla hlavne bojovnosť celého kolektívu a väčšia vyrovnanosť domácej lavičky. Presadili sa nápaditejším útokom, keď sa do akcií zapojila celá šestka na rozdiel od Modrančanov, ktorých akcie realizovali dvaja – traja hráči. Takto ostalo domácim v záveru viacej síl a v útoku boli nebezpečnejší na všetkých postoch. Aj keď domáci zvíťazili hlavne ako kolektív, nedá mi nespomenúť a nepochváliť Vlada Štefka, ktorý v obrane spravil kvantum „špinavej roboty“ na strede, keď eliminoval fyzicky silnejšieho súpera ale aj v útoku kde v rozhodujúcich chvíľach potiahol svoje družstvo.

Góly a zostava: Štefko 4; Prokeš 0; Bašti 0; Polák 11; Renčo S. 4; Dujnič 0; Kovacs 0; Papaj 0; Hýravý 1; Yildiz 0; Fusek 2; Machata 0; Grich 4; Jankovič 0; Renčo A. 0; Suchánek 0; Tréner Draškovič, ZVD Prokeš

Priebeh: 0:2; 1:2; 1:3; 3:3; 3:5; 4:5;4:6; 5:6; 5:7; 7:7; 8:7; 8:8: 8:9; 9:9; 9:11; 10:11 / 12:11; 12:12; 13:12; 13:13; 14:13; 14:15; 15:15;15:16; 16:16; 16:17; 18:17; 18:18;21:18; 21:19; 22:19; 22:20; 25:20; 25:21 26:21; 26:22