St. žiačky: HC Tatran Stupava – Strojár Malacky 19:11 (11:5)

MY SME TU DOMA….

(postrehy trénera)

Vchádzam do haly a dievčatá sa už rozcvičujú. Dnes nás čaká ťažký zápas, všetky to vedia a ja cítim náznak nervozity. Predsa len minulú sezónu neporazili tohto súpera ani raz. Po našich dvoch uvodných šanciach otvorila skóre Terezka. Malačanky sa snažili prekonať výborne fungujúcu obranu, ktorá zmarila väčšinu akcií súpera a my sme sa oplácali gólmi. Za stavu 4:1 v 12tej minúte sme súpera prinútili vziať si oddychový čas, ten však veľmi nepomohol a vzápätí pridali sme daľšie dva góly. Veľa šancí zmarila Peťka v bráne a nám sa podarilo roztrieľať bránu rýchlymi protiútokmi ako aj hrou na postavenú obranu.

Nervózne Malačanky, často vylučované a napomínané, sa snažili o zvrátenie priebehu, ale my sme im nedovolili znížiť gólový rozdiel. V polovici druhého polčasu prišlo po faule na Lauru k diskvalifikácii hráčky s číslom 11 a my sme dotiahli zápas do jednoznačného víťazného konca.

Musím sa vyjadriť, že dievčatá zohrali najlepší zápas od začiatku prípravy. Plnili na sto percent všetky pokyny, ktoré sme si povedali pred a počas zápasu. Minimálne technické chyby, výborna spolupráca v obrane ako aj v útoku podporovaná perfektne chytajúcou brankárkou potvrdili, že sme dnes boli jednoznačne lepší .

Ako vnímal zápas ZVD Robo Geisse:

Staršie žiačky nastúpili na domácej palubovke proti tradičnému rivalovi z Malaciek. Po minuloročných dvoch prehrách o jeden gól bolo čo vracať. Dievčatá nastúpili na zápas koncentrovane a postupne sme si na základe výbornej obrany budovali náskok. Celý zápas sme mali vo vlastných rukách, počas celého priebehu sme viedli, remíza bola iba na začiatku za stavu 0:0. Malačanky postupne strácali presnosť v kombináciách a naše dievčatá začali hrať rýchle protiútoky. Základom dnešného víťazstva bola skvele pracujúca obrana, ktorá dokázala eliminovať kombinačnú hru Malaciek a ich spojky. To čo sa nepodarilo ubrániť vo väčšine pochytala naša brankárka. Dnes to bol výborný tímový výkon.

Zostava a góly Stupavy: Bolfová 7(2), Halusková, Baštiová, Nemčeková, Šimková, Gálová, Kmeťová 2, Rácová R., Tóthová 1, Balejová, Blažíčková, Piačková, Jašíková 3, Fabiánová 6, v bráne Geisseová

Tréner: Ľuboš Bašti, ZVD: Robert Geisse

Priebeh: 1:0, 2:0, 3:0, 4:1, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 8:3, 10:4, 11:5 / 12:5, 12:6, 12:7, 13:7, 14:7, 15:7, 16:7, 17:8, 17:10, 18:10, 19:11