Starší aj mladší žiaci dokonale zaskočili Ivančice – 2.3.2013

V sobotu 2. marca 2013 cestovali mladší žiaci Stupavy a starší žiaci Stupavy a Malaciek do mestečka Ivančice u Brna, ktorého žiacke družstvá boli vždy vnímané ako „takmer neporaziteľné“. Záhoráci ale v štyroch zápasoch ukázali, že to už tak viac nemusí byť.

V prvom zápase nastúpili stupavskí mladší žiaci proti početnému domácemu výberu. Začali sme výbornou obranou a pridali sme odvahu v útoku – a zrazu sme vyhrávali o tri góly. Ivančice znervózneli, strácali lopty – a naši chlapci to dokázali trestať. Prvý polčas vyhrali o 5 gólov, v druhom ešte pridali a víťazstvo o 8 gólov 22:14 patrí k tým vysnívaným.

Po mladších žiakoch nastúpili starší – tam sa zápas celý prvý polčas a vlastne aj polovicu druhého niesol vo vyrovnanej atmosfére, keď útoky dominovali nad obranami. Polčas skončil 19:19, v polovici druhého sa začali Záhoráci moravským rovesníkom vzďaľovať a nakoniec vyhrali presvedčivo 41:33.

V druhom zápase mladších žiakov po rozpačitejšom začiatku dokázali Stupavčania nadviazať na výborný prvý zápas a vyhrali sme polčas o 4 góly – 15:11. K zdramatizovaniu zápasu došlo po prestávke – našim sa prestalo až tak dariť, roztriasli sa im kolená a Ivančice šnúrou 6 gólov obrátili na 17:15. Vtedy sme znova zapli, držali sa Ivančíc, ale tri minúty pred koncom sme stále prehrávali o dva góly. Dôležité je, že chlapci to nevzdali, zabojovali a pri osobnej obrane snáď 5 sekúnd pred koncom dokázali vyrovnať na konečných 26:26.

Vo štvrtom zápase – zápase starších žiakov – znovu dominovali naši chlapci a Ivančice porazili 32:21.

Dokázať odísť po štyroch zápasoch s Ivančicami neporazení – tak to je nesporný úspech, ktorý môže našim mladým hádzanárom vliať ďalšie sebavedomie a chuť do ďalších mesiacov.