Starší žiaci celkovými víťazmi Zimnej ligy

V nedeľu 16.3.2014 vyvrcholila v Brne Zimná liga starších žiakov – tradičný turnaj štyroch tímov z Brna, Kostelca na Hané, Malaciek a Stupavy. Naši chlapci šli na turnaj ako favoriti – veď všetky tri doterajšie turnaje vyhrali.

V prvom súboji nastúpili proti najtradičnejšiemu súperovi – Malackám. Šancu zahrať si dostali všetci chlapci, zo začiatku sa s nimi potrápili a hlavne v obrane nevedeli Malačanov zastaviť. Ešte do prestávky sa ale zmobilizovali a dotiahli sa na nich. Druhý polčas už jednoznačne patril Stupavčanom a nakoniec sme vyhrali 13:10.

Druhý zápas s Kostelcom bol súbojom prvého s druhým v celkovom poradí. Naši chlapci začali výborne, zodpovedne bránili a cez spojky aj s krídel sa dokázali presadiť. Dve minúty pred koncom polčasu vyhrávali o tri góly, nepochopiteľne stratili koncentráciu a dovolili Kostelcu dotiahnuť sa na rozdiel bodu. V druhom polčase išlo o vyrovnaný duel, väčšinu polčasu sme viedli, ale naše signály nakoniec neboli účinné na vysunutú obranu Kostelca. Nakoniec sme so smolou prehrali gólom pár sekúnd pred koncom 15:16.

V záverečnom stretnutí so zlepšujúcim sa Brnom sme znova mali dobrý vstup do zápasu a dostali sme sa do vedenia 7:5, keď našou hlavnou zbraňou bola rýchlosť a dôraznosť. Žiaci Brna ale hru mimoriadne pritvrdili, častokrát za hranicu pravidiel, a dotiahli sa na nás. Tvrdá hra pokračovala aj v druhej polovici, naši chlapci dokázali odskočiť na dva body, ale Brno ich opäť dotiahlo. Po nešťastných brvnách, ktoré sme v posledných minútach nastrieľali nakoniec víťazstvo 19:18 darovali rozhodcovia Brnu veľmi spornou sedmičkou v poslednej sekunde.

Prekvapením, ktoré nám zahralo do karát, bola prehra Brna s Malackami, Stupavskí starší žiaci tak obsadili napriek dvom prehrám v poslednom kole druhé miesto a celkovo v Zimnej lige zvíťazili s jednoznačným náskokom pred Kostelcom.

Patrik Papaj bol vyhlásený ako najlepší brankár celej série turnajov.