Starší žiaci dominovali na turnaji v Litoveli

Sobotu 22. marca 2014 strávili starší žiaci Stupavy na turnaji „Carex Cup“ v Litoveli, mestečku poblíž Olomouca. Išlo o prvý ročník turnaja, ktorého sa okrem nás zúčastnili tímy z Uničova, Šumperku, Žeravíc a domáci tím Litovelu. Ide o celky, s ktorými sme sa, s výnimkou Žeravíc ešte nestretli a tak sme nevedeli, čo od turnaja očakávať. Litovel aj Uničov sú ale na popredných miestach ligovej tabuľky a Šumperk nastúpil s družstvom, ktoré hráva v lige mladších dorastencov, preto sme očakávali ťažké súboje.

V prvom zápase proti Uničovu preto naši chlapci pod vedením Sveťa Prokeša nastúpili mimoriadne koncentrovaní s takmer stopercentnou obranou. Uničov sa nevedel presadiť, naši hrozili z rýchlych protiútokov a dokázali sa presadiť aj proti postavenej obrane. Po desiatich minútach bolo 10:1, polčas skončil 13:3. V zápase si schuti zahrali všetci naši chlapci, po prestávke síce trochu koncentrácia opadla a dostali sme viac gólov, víťazstvo 22:9 ale hovorí za všetko.

Žeravice boli jediným tímom, s ktorým sa naši kedysi dávno (ešte ako mladší žiaci) už stretli, a pamätali sme si ich ako húževnaté družstvo. To v zápase stopercentne potvrdili, prvé štyri minúty sme im nedokázali dať ani gól, nakoniec ich bránku odklial Samo Renčo (ktorý sa ale v tomto zápase zranil a turnaj „dopozeral“ z lavičky). Naďalej šlo o zápas obrán, keď sme polčas vyhrali len 7:6. V druhom polčase sa už prejavila kvalita našich chlapcov, našli recept na zomknutú hru Žeravíc a hlavne vďaka spojkám Dominikovi Grichovi a Maťovi Hýravému sme ich „rozstrieľali“ 16:10 – a bolo jasné, že ideme do boja o medaily.

V zápase so Šumperkom išlo o stretnutie dvoch dovtedy neporazených tímov – Šumperk totiž predtým o gól zdolal domácich Litovelanov. Vyzeralo to trochu ako súboj Dávida s Goliášom – Šumperskí hráči boli výrazne vyšší a mužnejší ako naši chlapci. Dva tretiny išlo o veľmi dramatický súboj – väčšinu zápasu sme viedli, ale vedenie v druhom polčase prebral aj Šumperk. V polovici druhého polčasu sa niekoľkými skvelými zákrokmi blysol v našej bráne Paťo Papaj a priniesol pokoj do našich rúk a zjavnú nervozitu do šumperských – zápas sme už nepustili z rúk a dotiahli do víťazného záveru 16:12.

Proti domácim sme v záverečnom zápase nastupovali s vedomím, že na víťazstvo nám stačí aj remíza a boli sme zvedaví, či sa chlapci dokážu dostatočne namotivovať. Dokázali. Po úvodnom oťukávaní sa rozbehol náš gólostroj, súperovi sme výrazne odskočili a druhý polčas bol už v podstate našou víťaznou exhibíciou. Hlavne o desiatich góloch Dana Poláka z krídla (mnohé z nich boli technické „padáčiky“) sa zrejme obom litovelským brankárom snívalo ešte aj v noci…

Stupavskí starší žiaci tak dvíhali nad hlavu putovný pohár, Patrik Papaj bol ocenený ako najlepší brankár, Dano Polák si odnáša titul najlepšieho strelca a Dominik Grich bol horúcim adeptom na titul najlepšieho hráča, ktorý si nakoniec odniesol domáci hráč. Naši chlapci na turnaji predviedli to najlepšie, čo vedia, niekoľkokrát sme počuli vyjadrenie že „hrajeme hezkou házenou“ a priamo na mieste sme dostali aj pozvanie na ďalší ročník turnaja. Na tomto dobre zorganizovanom turnaji vo veľmi príjemnou prostredí litovelskej haly sme sa cítili naozaj dobre.

Výsledkový servis: 

Zostava a góly Stupavy: Patrik Papaj 1, Vladimír Štefko 4, Martin Prokeš 1, Daniel Polák 25, Samuel Renčo 3, Martin Hýravý 12, Samuel Fúsek 7, Matúš Machata 1, Dominik Grich 22
Tréner: Svetozár Prokeš

Výsledky:

   Litovel Uničov Šumperk  Žeravice Stupava Body Skóre Poradie
Litovel   17:11 13:14 12:11 7:22 4 49:58 3
Uničov 11:17   13:20 18:10 9:22 2 51:69 4
Šumperk 14:13 20:13   16:13 12:16 6 62:55 2
Žeravice 11:12 10:18 13:16   10:16 0 44:62 5
Stupava 22:7 22:9 16:12 16:10   8 76:38 1

 

Poradie:

1. Stupava 8b.
2. Šumperk 6b.
3. Litovel 4b.
4. Uničov 2b.
5. Žeravice 0b.

 

Fotogaléria z turnaja