HC Tatran Záhoráci - starší žiaci Autor: Lucia Obžerová

Starší žiaci po jeseni v čele, tréner Ľ. Hepner vidí ešte rezervy

Pripravili sme pre vás rozhovor s trénerom starších žiakov hádzanárskeho klubu HC Tatran Stupava, Ľubošom Hepnerom, ktorý nám poskytol svoj pohľad na uplynulú jesennú časť súťaže, výkony svojho tímu a plány do budúcnosti. Starší žiaci sa po jesennej časti umiestnili na čele tabuľky, čo svedčí o ich výnimočnom úsilí a zanietení pre hádzanú.

Ako hodnotíš výkony mužstva po jesennej časti?

  • Výkony boli počas tejto sezóny na veľmi dobrej úrovni. Malým sklamaním bol posledný zápas, kde sme neuspeli, no som hrdý na to, ako chlapci bojovali až do konca, aj keď sme sa potýkali s vlastnými chybami.

Sú výsledky resp. herný prejav v súlade s očakávaniami?

  • Výsledky mi robia radosť, pretože sú v súlade s našimi cieľmi. Avšak, v hernom prejave boli momenty, ktoré nezodpovedali úplne mojim predstavám, najmä pokiaľ ide o nasadenie v niektorých zápasoch.

Aké aspekty hry sa hráčom podarilo počas jesennej časti najviac zlepšiť?

  • Viditeľné zlepšenie nastalo v útočnej fáze, kde sme sa zamerali na rozvoj rôznych streleckých techník. V obrane sme sa zlepšili v pokrývaní protihráčov a lepšej komunikácii na ihrisku.

Sú nejaké konkrétne oblasti, na ktorých si so svojím tímom počas prestávky pracoval?

  • Zamerali sme sa na viaceré aspekty hry. Venovali sme sa najmä spolupráci v obrane a efektívnejšiemu bráneniu kľúčových hráčov súpera.

Čo považuješ za najväčší úspech tímu v uplynulej časti sezóny?

  • Za najväčší úspech považujem zápasy, kde bolo vidieť silný tímový duch a vzájomnú podporu medzi hráčmi. Tieto momenty sú pre nás vždy veľmi cenné.
HC Tatran Záhoráci - starší žiaci Autor: Lucia Obžerová
HC Tatran Záhoráci – starší žiaci Autor: Lucia Obžerová

Ako sa chystáte na druhú polovicu sezóny a aké máte ciele?

  • Na druhú polovicu sezóny sa pripravujeme s cieľom neustáleho progresu. Dôležité bude, aby hráči pristupovali k tréningom zodpovedne a s maximálnym úsilím. Verím, že to bude kľúč k ďalším úspechom.

Ako hodnotíš zapojenie a podporu rodičov hráčov?

  • Musím vyzdvihnúť niektorých rodičov, ktorí svoje deti neúnavne podporujú a sú pre nich veľkou oporou, a to nielen na zápasoch.

Existujú nejaké výzvy, s ktorými sa ako tréner stretávaš pri práci s mladými hráčmi, a ako sa ich snažíš prekonávať?

  • Jednou z najväčších výziev je udržať motiváciu hráčov na vysokej úrovni a naučiť ich pravidelnosti a dôslednosti vo všetkom, čo robia. Snažím sa v nich vzbudiť lásku k športu, ktorá ich bude motivovať k tvrdej práci.
HC Tatran Záhoráci - starší žiaci Autor: Lucia Obžerová
HC Tatran Záhoráci – starší žiaci Autor: Lucia Obžerová