Starší žiaci priviezli zlato z Viedne

hameStupavskí starší žiaci sa v rámci prípravy na Majstrovstvá Slovenska zúčastnili turnaja vo Viedni. Podľa našich informácií išlo o mimoriadne silne obsadený turnaj – veď tímy WAT Fünfhaus alebo Linz sme poznali z predchádzajúcich turnajov, na ktorých nás porážali.

Keďže sa na poslednú chvíľu odhlásil slovinský Maribor, usporiadatelia menili herný systém – štyri tímy hrali každý s každým a prvé dva tímy sa potom stretli vo finále.

Stupavčania hneď v prvom zápase šokovali – po výbornom sústredenom výkone porazili Linz 17:14. Potom nastúpili proti prvému tímu WAT Fünfhaus a pomerne výrazne prehrali. Vďaka vysokej výhre nad tímom Fünfhaus 2 ale skončili v základnej časti druhí a prebojovali sa do finále.

trofejeV ňom dokonale zaskočili WAT Fünfhaus 1, ktorí sa zrejme spoľahli, že sa zopakuje ich víťazstvo zo základnej skupiny. Naši chlapci ale zahrali jeden zo zápasov snov a po skvelom výkone domácich porazili 23:15 hlavne vďaka skvelému druhému polčasu, dostatku síl a silnej lavičke.

Prekvapujúco tak turnaj vyhrali, Dano Polák bol navyše vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Chlaspci tak urobili výborné meno stupavskej hádzanej.