Starší žiaci suverénne vyhrali ligu BKZH.

majstri kraja 2015 2Naši starší žiaci sú majstri kraja. Suverénne vyhrali všetkých 24 zápasov v celom ročníku bez jediného zaváhania. Vyhrali s obrovským náskokom 16 bodov a impozantným skóre 726:388. Tento rok pritom bola súťaž BKZH vzácne kvalitná. V hornej polovici tabuľky boli štyri kvalitné družstvá. Na prvom mieste napokon skončil HC TATRAN STUPAVA, ktorý mal výrazný náskok pred ostatnými družstvami. O druhé postupové miesto sa pobili postupujúci Slovan Modra, ŠKP Bratislava a Strojár Malacky. Ďalej v súťaži pôsobili Agrokarpaty Pezinok, za ktorý hrali dorastenci a Piccard Senec, či mimo súťaž hrajúci Sokol Cífer.

Komentár Rudolfa Draškoviča k súťaži starších žiakov BKZH 2015:
majstri kraja 2015 3Tento rok bola súťaž kvalitná a som rád, že po dvoch rokoch sme ju takto s prehľadom vyhrali. Je vidieť kvalitu a dobrú robotu, ktorú sme odviedli s chalanmi. Počas roka sa nám nevyhli drobné zranenia, ale tie väčšie sa nám našťastie vyhýbali. Za dôležité hodnotím tri veci. Prvá je tá, že chalani absolvovali veľmi kvalitnú letnú prípravu a odohrali dostatočný počet zápasov. Boli dobre pripravení na súťaž v septembri. V prvých kolách sme súperov doslova odstrelili. Bolo to vidieť hlavne na ŠKP, kde sme v druhom kole vyhrali u súpera o 15 gólov. Druhá vec je tá, že chalanov sme prihlásili aj do dorasteneckej súťaže, kde hrali kvalitné zápasy. To im pomohlo napredovať a zvykli si na rýchlejšiu a tvrdšiu hádzanú. Tretia, že sa zomkli ako kolektív a chceli niečo dokázať. Neúspech spred dvoch rokov, keď nepostúpili na majstrovstvá SR, ich hnal silno vpred. Dôležité je, že sme nastavili dobrý tréningový proces, chalani boli všetci zdraví a každý vedel, čo má na ihrisku robiť.

Oslavy ste si užili?
Chalani po poslednom zápase sedeli smutní v šatni, lebo sú na seba nároční a hoci vyhrali, mrzelo ich, že chceli hrať ešte lepšie. Sedeli tam ako stroje. So Sveťom sme im pripravili oslavu, aby sme sa aj zabavili a načerpali energiu do ďalšej práce. Dobre im to padlo, lebo sa ešte viac utužia. Už na ďalší deň nás čakal dvojfázový tréning a príprava na Majstrovstvá Slovenska. Niekedy sa treba vedieť aj zabaviť a mať radosť z vydretého úspechu.

Čomu sa teraz venujete?
Obrane a útoku, viac neprezradím. Súperi sú v strehu 🙂

majstri kraja 2015 4Akí budú súperi na Majstrovstvách st. žiakov?
HC TATRAN STUPAVA, Slovan Modra, Sporta Hlohovec, Agro Topoľčany, Považská Bystrica, Tatran Prešov, MHK Michalovce, Kúpele Bojnice.

Bude tento rok ďalšia medaila v klube?
Takýmto rečiam by som sa rád vyhol. Áno, podarilo sa nám dvakrát zdolať Tatran Prešov, ale ten nám teraz nič na majstrovstvách nedaruje. Tatran Prešov stratil samozrejmé zlaté pozície a už nevyhrávajú každý rok všetky súťaže, ako tomu bolo doteraz. Budú mať tlak od majiteľa klubu. Tam tréneri končia, ak tím nie je zlatý. Agro Topoľčany – síce sme s nimi raz vyhrali a raz remizovali, ale zato dokázali vylobovať, aby boli majstrovstvá u nich. Čiže aj to svedčí o tom, že chcú uspieť. S Bojnicami sme v lete nešťastne prehrali. Považská Bystrica má zas mladého Valáška na spojke a je to dobrý strelec, ktorý vie strhnúť celé družstvo. Vypáliť to môže všelijako. Môžeme skončiť hore alebo aj dole. Ideme krok po kroku. Dva roky sme dreli, aby sme sa sem dostali a teraz urobíme všetko pre to, aby sme nesklamali. Každopádne necháme na ihrisku všetko a budeme bojovať až do konca. Mapujeme si súperov, no uvidíme až na mieste, kto príde v akej forme.

Chystáte výjazd fanúšikov?
Toto nie je otázka na mňa, ale na rodičov. Našou úlohou je pripraviť na Majstrovstvá Slovenska hráčov. Teraz pôjdeme do Zlatnej na Ostrove na päťdňové sústredenie. V hale trávime celý čas. Pripravujeme veci tréningové, zápasové a riešime okolo toho všetko. Verím, že sa rodičia zorganizujú a prídu nás povzbudiť. Budem rád, ak urobia parádnu atmosféru, ako to stupavskí fanúšikovia vedia. Je to o partii rodičov, ako sa dohodnú medzi sebou a ako im veľmi záleží vidieť ich deti na majstrovstvách. Mam indície, že sa tam rodičia a fanúšikovia chystajú, čo nás samozrejme poteší. Ak bude záujem, vieme im pomôcť napríklad zorganizovať dopravu. Toto musí byť obojstranné a nie iba z našej strany 🙂 Verím, že nás prekvapia a príde ich čo najviac. Určite to pomôže.

majstri kraja 2015 5Tešíte sa na majstrovstvá Slovenska?
Áno, tešíme a verím, že budú všetci chalani zdraví. Tesne pred majstrovstvami sa nám zranil Jaro Grich z Cífera, ktorý je u nás na hosťovaní a veľmi nám bude chýbať. Verím, že sa už nezraní žiadny ďalší hráč. Chcem hlavne, aby už bolo po tom, lebo sezóna je dlhá a toto vyvrcholenie nás stojí dosť síl. Ak sa podarí uspieť, tak na únavu zabudneme. Ako povedal pán Jančár – ak družstvo víťazí, dodá mu to silu a zabudne aj na únavu. Takže uvidíme. Držte nám palce 🙂

Poradie Klub Zápasy Víťazstvá Remízy Prehry Skóre Body
1. HC Tatran Stupava 24 24 0 0 726 : 388 48