Starší žiaci – vstup do sezóny 2014/2015

Rozhovor s trénerom starších žiakov Rudom Draškovičom o vstupe do sezóny 2014/2015

 

1. Kedy Vám začala príprava a ako ste spokojný s jej priebehom?

Letnú prípravu sme zahájili 28. júla. Spojili sme družstvo starších žiakov s novovzniknutým tímom mladších dorastencov. Absolvovali sme mimoriadne náročnú prípravu, v rámci ktorej sme v priebehu 35 dní (28. júl-31.august) odtrénovali 34 tréningových jednotiek, 4 prípravné zápasy a 14 zápasov v rámci turnaja SARIUS CUP v Prešove, kde sme štartovali v kategórii mladších dorastencov a HOLIDAY CUP v Zlíne, v kategórii starších žiakov. Celkový čas tréningového zaťaženia je viac ako 60 hodín, čo je dvojnásobok v porovnaní so zimnou pripravou v januári tohto roku…

 

2. Aké hráčske pohyby nastali vo Vašom kádri?

Z kategórie mladších žiakov ku Šalátom „natrvalo“ prišli Adam Renčo, Alem Yildiz, Samo Bašti. No a samozrejme prípravu s nami absolvoval aj Samo „Čoki“ Kovács, ktorý ešte stále vekom patrí ešte do kategórie mladších žiakov. Títo chalani okrem turnaja v Prešove absolvovali takmer celú prípravu a podieľali sa na veľkom úspechu na turnaji starších žiakov v Zlíne.

 

3. Aké ciele si dávate do nasledujúcej sezóny?

V prvom rade chceme uspieť v krajskej súťaži, postúpiť na budúcoročné Majstrovstvá Slovenska a tam bojovať o najcennejšie kovy. Chalani, napriek tomu, že ešte patria do kategórie starších žiakov budú pravidelne v rámci prípravy a získavania skúseností nastupovať aj v družstve mladších dorastencov v rámci 1. dorasteneckej ligy. Sme presvedčení, že skúsenosti v dorasteneckej súťaži im pomôžu rýchlejšie napredovať a naplno ich zúročia na budúcoročných Majstrovstvách Slovenska starších žiakov.