Starší žiaci z klubu HC TATRAN STUPAVA ako hádzanárski kočovníci

Počas jarných prázdnin HC Tatran Stupava organizoval pre starších žiakov hádzanársky camp, ktorý trval dlhých sedem dní. Od pondelka do štvrtka chalani absolvovali dvojfázový tréning v školskej športovej hale v Stupave. Tréningová jednotka trvala takmer dve hodiny a medzi tréningami mali hráči zabezpečený obed a odpočinok. Po piatkovom rannom tréningu celý tím nabral smer smer Modra, kde nás čakal turnaj pre starších žiakov. Ešte v ten deň sme odohrali dva zápasy. V sobotu pokračoval náš program na turnaji tromi zápasmi a v nedeľu nás čakal jeden zápas.

Hlavnou úlohou zápasov na turnaji bolo preveriť herné činnosti, ktorých nácviku a správnemu prevedeniu sme sa na predchádzajúcom kepme venovali. Cely týždeň, čiže počas deviatich tréningov, sme sa zamerali na obranu a nácvik troch útočných systémov, ktoré sa dajú hrať z oboch strán. Spolu aj s alternatívami si hráči osvojili až 8 útočných signálov, ktoré nám vychádzali skoro vždy dokonale a super bol pri nich bezradný. Pri nácviku obranného systému, všeobecne známeho ako 0-6, sme sa zamerali predovšetkým na osvojenie zdravej agresivity hráčov, pristupovanie, pokrývanie a preberanie hráčov. Obranný systém, ktorý sme sa učili prvý krát, je veľmi náročný na správne návyky hráčov a komunikáciu v obrane. Aj vďaka hádzanárskemu kempu sme už na turnaji videli prvé výsledky našej práce a prvé zápasy nám ukázali, že táto náročná obrana môže priniesť ovocie a rozhodovať zápasy s vyspelými protivníkmi. Toto je vec, na ktorej môžeme stavať v lige, ktorá je tento rok viac vyrovnaná a o postup na majstrovstva Slovenska sa pobijú štyri mužstva: Slovan Modra, Strojár Malacky, ŠKP Bratislava a HC Tatran Stupava.

Celých sedem dní chalani žili hádzanou a dá sa povedať, že boli takí hádzanárski kočovníci, ktorí vymenili pohodlné prázdninovanie za hádzanársky dril, keď neraz siahli na dno svojich síl. Ako odmena im slúži zaslúžené víťazstvo na turnaji v Modre, kde vyhrali všetkých šesť zápasov. Po víťazstve v nedeľu sme chlapcov zobrali za odmenu do akvaparku v Senci, kde sa mohli vyšantiť a zregenerovať. Za spomenutie stoji, že v piatok boli pozrieť trénera na extraligovom zápase ŠKP Bratislava – HC Štart Nove Zámky, prišli domov o desiatej a ráno vstávali znova na turnaj. Veľmi ma teší, že táto správna partia žije hádzanou a pevne veríme , že v Stupave bude v júni opäť radosť z postupu na majstrovstvá Slovenska. Robíme pre to všetko .