Staršie dorastenky: HC Tatran Stupava – HK AS Trenčín 25:31 (10:21)

V polčasovej prestávke (stav bol 10:21) si sedím pred klubovňou a dostávam otázku. „Budeš písať článok?“ Odpoveď znela, áno budem a už aj viem o čom! (Ale veľmi, veľmi som sa mýlil!!) Vzhľadom na polčasové skóre som sa do haly ani neponáhľal. Dojedol som výbornú štrúdľu a pobral sa do haly. Skóre už narástlo na hrozivých 10:23! Ale od tohto stavu sa začali diať veci!!! Poďme však postupne.

Všetci tí čo ste tu dnes neboli, môžete ľutovať. V prvom polčase sme asi videli len jeden zákrok našich brankárok. Mal som dojem, že jediné čo chytili, bola chrípka. Ľahkosť a priamočiarosť Trenčínu v útoku sa mi veľmi páčila. Niekoľkokrát som si spomenul na slová trénerky Trenčína pred zápasom, keď poznamenala: „Uvidíme kto bude plakať po zápase.“ Naša hra v prvom polčase v útoku bola strašne upracovaná, bez nápadu, bez iskry. Pri každej nepremenenej našej šanci som a následnom góle Trenčína som si o to viac pripomínal slová trénerky Trenčína. Frustrácia, a nie len moja, bola cítiť všade. Baby odchádzajú do šatne za stavu 10:21! Hlavy majú dolu, pozerajú si pod nohy, vyhýbajú sa akémukoľvek očnému kontaktu s publikom.

Na druhý polčas prichádzam za stavu 10:23! Niéééé. Neverím, že je medzi týmito tímami taký rozdiel. Neverím! Náskok Trenčínu je trinásťgólový! Sisa dáva gól, ale vôbec sa neteší. Sisa pridáva ďalší a mierne sa jej pohli pery v kútikoch. Ivi, Ivi premieňa svoju príležitosť. Prehrávame už len o desať gólov. Znovu zakončuje Ivi. Góóól. Obe ruky má nad hlavou. Doteraz suverénny Trenčín sa nevie vysporiadať s agresívnou obranou a osobným bránením Katky Kostelnej (výborná hráčka). Lucia Havlová si pripisuje jeden zákrok za druhým. Publikum ožíva a ženie baby do nemožného boja. Saša zakončuje a góóól! Získavame loptu. Strieľa Sisa, góóóól, prehrávame už len o osem gólov. Toto sa mi snáď sníva. Náš tím prehráva o osem gólov, ale publikum cíti, kto je pánom týchto minút. Sme to MY! Opakujem, prehrávame o osem gólov a baby vyzerajú skvele. Dostávajú sa do herného tranzu. Romi góóól!!! Skvelá, skvelá obrana podporená brankárkou. Opäť sa presadzuje Ivi a je to len o sedem. Áno, píšem je to len o sedem! Len. Nádhera. Baby hrajú fantasticky. Získavame výhodu presilovky. Presilovku vyhrávame 2:0! Prehrávame už len o päť gólov! V hale si nie je počuť vlastného slova. Zimomriavky na rukách, atmosféra je fantastická. Po premenenej šanci Waness vyskočí celá lavička. Je to už len o štyri. Kompaktná obrana deptá súpera. Zase máme loptu a gól Saši. Stav je 22:25!!! Vážení čitatelia, tí čo sme tu dnes boli, sme videli excelentných štrnásť minút našich báb. „Dorkám“ sa ešte podarilo udržať tento trojgólový rozdiel pár minút, ale s pribúdajúcim časom viac a viac riskovali, aby ukrojili ešte nejaký gólik z náskoku súpera. To sa však už nepodarilo. Vadí? Možno kvôli dvom bodom áno, viac však nie. Videli sme perfektný výkon našich báb. Môžeme byť na ich hernú a vôľovú morálku hrdí. Mali sme možnosť vidieť jeden z najemotívnejších zápasov v histórii tejto partie.

Baby, klobúk dole pred vami ako ste sa do zápasu vrátili a bojovali o víťazstvo. Ten potlesk vám patril právom. A na žiaden plač po zápase nie je dôvod.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 2, Almina Yildizová, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 3, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Lucia Havlová, Romana Gašpareková 5, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 3, Sarah Richter, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 4.

Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti

Priebeh: 0:3, 1:7, 3:10, 4:14: 8:19, 10:21 / 10:23 (!!!), 22:25 (!!!), 24:29, 25:31