Staršie dorastenky: HC Tatran Stupava – HK Slávia Partizánske 44:25 (21:10)

Naše „dorky“ by mali začať hrávať v Maline domáce zápasy pravidelnejšie. Prečo? Asi tu z nich spadol pocit zodpovednosti pred plnou halou vlastných divákov, alebo si medzi sebou niečo ešte dávno pred zápasom vydiskutovali. Už pred úvodným hvizdom tam boli úškrny od ucha k uchu, rýpačky, hecovačky. Prišli i spoluhráčky, ktoré nemohli zasiahnuť do hry pre zranenia či choroby ako Miška Puškáčová, Vanesa Valachová a Kika Nemcová. Skrátka bol tu kompletný tím, z ktorého sršalo to, čo sme na nich videli celú minulú sezónu. Žiadna zviazanosť či tréma, chceli si to na palubovke poriadne užiť a ukázať súperkám čoho sú schopné!

Súperkám dovolili sa priblížiť k Simi, až keď viedli 4:0! Vzápätí za inkasovaný gól nasúkali babám z Partizánskeho ďalších päť a skóre bolo 9:1. Herná disciplína a chuť s akou „dorky“ začali tento zápas bola ukážková. V útoku ich sebadôvera narástla ešte viac, keď súperky začali osobne brániť tvorkyňu našej útočnej hry, Lucku. Zrazu sa nespoliehali len na nacvičený signál, ale išli do konfrontácie svojich kvalít voči súperkám v presadení sa jedna na jednu. Veď toto je vlastne základ kolektívneho kontaktného športu, byť v tejto hernej činnosti lepším. Obzvlášť peknou kľučkou sa presadzovala Sisa Straková či dvojičky Romi s Ivi. Hráčkou zápasu bola však určite Lucka, ktorá sa inšpirovala piatkovým výkonom svojho vzoru, Andyho Schmida, a k deviatim gólom pridala aj osem gólových asistencií a niekoľko získaných lôpt v obrane. Ako kolektív baby predviedli výborný výkon!!! Keď „dorky“ nadviažu v jarnej časti na tento výkon, tak sa na ich hru môžeme len a len tešiť.

Po zápase si dali „dorky“ víťazný pokrik a s jesennou časťou sezóny sa rozlúčili peknou ďakovačkou na kolene pred očami svojich najbližších.

Príkladná bojovníčka Naty pridala k zápasu tieto slová: „Na tento zápas sme nastupovali inak ako na iné. Uvedomovali sme si, že sme trochu vytratili ten elán, čo sme voľakedy mali. Preto sme sa snažili, ako sa povie vyhecovať a mali sme dosť času na rozcvičku a mohli si tak dať aj pokrik. Ako v každom zápase sú svetlé a zlé chvíle a aj v tomto tomu nebolo inak. Chvíľu bola obrana úplne premakaná a chvíľu to lietalo. Ale vždy sme sa vedeli vzchopiť a každá sa zapojiť do hry aj gólom. Musím baby pochváliť za spoluprácu s pivotmi. Mne sa zápas páčil a som spokojná na 70%.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 4, Almina Yildizová 2, Wanessa Raffasederová 2, Diana Michálková 2, Lucia Kovácsová 9, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 5, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 4, Petra Geisseová, Sarah Richter 2, Ivana Gašpareková 8.

Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti

Priebeh: 4:0, 9:1, 14:5, 21:10 / 28:11, 33:18, 44:25