Staršie dorastenky: HC Tatran Stupava – ŠŠK Bernolákova Košice 26:13 (14:5)

Bohužiaľ, niekedy sú i dni, keď do plánovaného začiatku zápasu zasiahne niečo nepredvídateľné. Tak tomu bolo i dnes, na „zelovú“ sobotu. Zrážka dvoch kamiónov spôsobila oneskorený príchod Košičaniek. Možno krátka rozcvička, možno pridlhé sedenie v autobuse, alebo možno malá šírka lavičky…. Možno. O týchto veciach, prečo zápas mal tak jednoznačný priebeh môžeme len polemizovať.

Čo však musíme priznať je fakt, že po symbolickej rozohrávke hlávkou „zelá“ začal zápas, v torom naše baby súpera prevýšili v každej hernej činnosti. Boli, dovolím si povedať, o triedu lepšie! Vo vlažnom tempe súpera prekombinovali a presadzovali sa z každého postu. Každý z nás, kto robil nejaký šport, tak vie, aké ťažké je namotivovať sa a pristupovať k zápasu, keď nad súperom jasne dominujete. Ten problém bol i dnes. Baby sa postupom času prispôsobili hernej kvalite súpera a hrali len to, čo potrebovali. A predsa súperovi odskakovali na vyšší a vyšší rozdiel skóre. Dnes nebolo ani publikum v takom vare, do akého ho „dorky“ vedia dostať.

Ale jedného diváka, nového, by som predsa spomenul. Prišla mamina Sisy Strakovej a videla päťgólové predstavenie svojej dcéry! Radi ju tu uvidíme aj nabudúce! Vitaj.

Najdôležitejšie z dnešného zápasu sú dva body. Po troch odohratých zápasoch majú „dorky“ na konte plný počet bodov a to šesť. Rovnako na tom je podľa predsezónnych očakávaní Bytča a trochu prekvapujúco i Močenok! Ďalší TOP favoriti súťaže Trenčín a Michalovce majú o dva body menej. Baby prvými kolami na seba jasne upozornili, že sa chcú biť o najvyššie priečky tabuľky.

A práve odteraz začínajú zápasy pravdy!!! Už o dva týždne zápas ako remeň na palubovke ŠKP. „Dorkám“ budeme držať palce a kto bude môcť, tak si určite príde do Blavy zakričať a povzbudiť ich.

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 3, Almina Yildizová 2, Vanesa Valachová, Wanessa Raffasederová 4, Lucia Kovácsová 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 1, Silvia Straková 5, Alexandra Popovičová 3, Petra Geisseová, Sarah Richter 3, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 1.

Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský

Priebeh: 4:1, 7:2, 10:3, 14:5 / 19:6, 24:8, 25:10, 26:13