Staršie dorastenky: HC Tatran Stupava/Malacky – Iuventa Michalovce 32:22 (15:9)

Hovorí sa, že najkrajšie a najdramatickejšie príbehy píše sám život. Možno je to skutočne pravda. Veď si len spomeňme, ako sme počas MS 2010 vo futbale sledovali so zatajeným dychom našich chalanov v súboji s Talianskom. Alebo si priblížme iný športový úspech. Písal sa rok 2015 a americký Richmond hostil MS v cestnej cyklistike. V záverečnom stúpaní nastúpil chalan so slovenským znakom na hrudi  a utrhol sa celej konkurencii. Odvtedy sa sekundy vliekli ako minúty, keď sa Peťo Sagan sám rútil zoči voči životnému úspechu a skupina „besných psov“ sa ho snažila dobehnúť. Čim bol bližšie k páske, tým bol náskok menší, ale my sme mu verili a obhrýzali si nechty pri skákaní pred televízorom. https://www.youtube.com/watch?v=Sx93Pj5-Ivs

Dorastenecký príbeh

Posledné ligové kolo a nie je rozhodnuté o ničom. Vedúce duo, Trenčín a Prešov, má na vlas rovnaký počet bodov, po 38 bodov. V rovnakej pozícií sú i naše baby s Michalovcami. Obe družstvá majú po 31 bodov. Kto v poslednom ligovom kole vyhrá, berie všetko. Prešov s Trenčínom v boji o zlato. Stupava/Malacky s Michalovcami v boji o bronz.

DSC03229.jpg      DSC03230.jpg

Zápas

Zápas sa mal odohrať v Stupave v tom termíne, kedy sa hral v Stupave turnaj Playminihandball. Organizátori túto skutočnosť naplno využili a oba dorastenecké tábory odprevadili na palubovku ich nasledovníčky. Hráčky Iuventy Michalovce držali za ruky ich desaťročné nádeje a desaťročné nádeje Stupavy držali za ruky naše dorastenky. Po rýchlom vedení našich dievčat 4:1, prišlo rovnako rýchle vytriezvenie, pretože Michalovčanky zrovnali krok a bolo razom 5:4. Tu prichádza prvý time-out našej lavičky. Pomáha. Iuventa vzdoruje naďalej, ale v 22 min. už podlieha tlaku našich báb. Od skóre 9:8 v náš prospech je na palubovke už len jedno družstvo, to naše! Do polčasu baby inkasovali len raz a pridali ešte šesť gólov. V druhom polčase si naše baby veľmi rýchlo vypracovali náskok desiatich gólov a jasne ukázali, že BRONZ patrí v tejto sezóne na Záhorie.

DSC01429.jpg  DSC03263.jpg  DSC03312.jpg

Kulisa

Ako som už vyššie spomenul, v tomto termíne sa hral v Stupave turnaj Playminihandball a ten veľmi pomohol k tomu, že naša hala bola plná na prasknutie a mohli tak naši diváci vidieť oslavy na vlastné oči. O tento výnimočný zápis do histórie sa zaslúžili všetky hráčky, ktoré priložili svoju ruku k dielu. Vďaka patrí aj všetkým trénerom, ktorí formovali tento kolektív a viedli tieto hráčky od ich prvých krokov na palubovkách až po túto BRONZOVÚ SOBOTU!

GRATULUJEME

Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Šárka Halusková 1, Sára Švajdlenková 1, Wanessa Raffasederová 7, Lucia Kovácsová 8, Viktória Voržáčková, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 2, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová, Romana Gašpareková, Silvia Straková 3, Petra Geisseová, Tatiana Karásková 5, Ivana Gašpareková 3.

Tréner: Dárius Rusnák, Ľuboš Hepner, Viola Gaburová

ZVD: Róbert Geisse

Priebeh:  4:1, 5:4, 9:8, 15:9 / 20:10, 26:14, 32:22

Text: Daniel Jančár

Foto: Lesanka Jánošíková