Staršie žiačky víťazne v prvom ligovom zápase

HK Piccard Senec – HC Tatran Stupava 13:17 (10:8)

Na prvý ligový zápas cestovali staršie žiačky do Modry, kde sa mali stretnúť so Sencom. V prvom polčase sme sa so súperom doťahovali o gól, dva. Dobre fungujúcu obranu na našej strane sme vyvažovali trochu nervóznym útokom s početnými technickými chybami. To sa podpísalo aj na polčasovom výsledku, ktorý skončil 8:10 v náš neprospech.

Dlhých sedem minút druhého polčasu nepadol gól ani na jednej strane napriek šancám, ktoré sme mali. Vzapätí prišla 5 gólová šnúra a viedlo sa 13:10. Tu sme už súperovi nič nedovolili a dotiahli sme výsledok na konečných 17:13. Pochvala pre dievčatá, pretože napriek prehratému polčasu sa dokázali zmobilizovať a otočili zápas. Senčanky prekonali našu bránkarku len 3krát. Treba podotknúť, že Senec, nakoľko má hráčky staršie ako ročník 2000, hrá mimo sútaž, ale výhra a dva body vždy potešia a „nakopnú“ tím do dalších zápasov.

Zostava a góly : Halusková 1, Nemčeková 1, Gálová 1, Kmeťová 4, Tóthová 3, Piačková 1, Fabiánova 6, Rácova, Šimková, Baštiová, Balejová, v bráne Geisseová

Tréner Bašti, ZVD Geisse