Štvorzápas žiakov Stupava – Ivančice

Nedeľné popoludnie počas dušičkového víkendu strávili hádzanárski žiaci Stupavy štvorzápasom so silným moravským súperom z Ivančíc. Prípravné zápasy boli ďalšími zo série, ktorá má našich hádzanárov pripraviť na ligové stretnutia a posúvať mladých hádzanárov vpred.

Vo svojom prvom zápase sa stretli starší žiaci Stupavy a Malaciek s Ivančickými rovesníkmi . Vstup do zápasu lepšie vyšiel Záhorákom, keď vyhrávali už 4:1. Vedenie ale postupne strácali, okolo polčasu bolo skóre vyrovnané. V druhom polčase si Ivančice vytvorili štvorgólový náskok, ktorý už domáci napriek snahe nedokázali dotiahnuť a prehrali 27:31.

Mladší žiaci nastúpili do zápasu ustráchane a snáď polovicu prvého polčasu nedokázali dať gól. Potom sa osmelili v útoku, zlepšili obranu a začali Ivančice doťahovať. Druhý polčas už bol podstatne vyrovnanejší a konečný výsledok 19:21 bol sľubným výsledkom pred druhým zápasom.

Starší žiaci Malaciek a Stupavy nastúpili do druhého zápasu ako vymenení. Hrali s chuťou, hecovali sa, pridali na rýchlosti a Ivančice dokonale zaskočili. Ich náskok narástol až na 9 bodov a dokázali ho až do konca stretnutia udržať. Zaslúžene vyhrali 36:27 a zanechali veľmi dobrý dojem.

Dojem chceli vylepšiť aj mladší žiaci vo svojom druhom zápase, čo sa im čiastočne podarilo. Od začiatku hrali oveľa vyrovnanejší duel, neboli už natoľko ustráchaní. Hoci zápas nakoniec znova prehrali dvojgólovým rozdielom, opäť sa ukázalo, že sa nemusia báť ani súperov zvučných mien a dokážu s nimi zohrať vyrovnané duely.

Vďaka patrí všetkým zúčastneným – hráčom za kvalitné výkony, organizátorom za zaujímavé popoludnie a divákom, ktorí si našli čas, aby podporili svoje tímy.

Výsledky:
Malacky, Stupava – Ivančice 27:31
Stupava – Ivančice 19:21
Malacky, Stupava – Ivančice 36:27
Stupava – Ivančice 17:19