Štvorzápasový TRIP dorastencov na ďalekom východe

Ráno 5:00 sme vyrážali zo Stupavy aby sme stihli vlak 5:55 z hlavnej stanice do Košíc. Cestovali sme na východ v oklieštenej zostave a cestu sme mali vyrátanú na minútu presne. Košický hádzanársky klub sme žiadali o neskorší začiatok zápasu, pre obsadenosť haly nám vyhoveli o 10min. Okolo 11:50 sme vystúpili na vlakovej stanici v Košiciach a presunuli sme sa MHD do haly v Košiciach 13:10 odohrali prvý zápas proti domácim. Chceli sme hlavne uspieť proti mladším dorastencom Košíc. Na zápas nastúpilo našich 10 hráčov a 8 hráčov zostalo doma.

vychod2V oklieštenej zostave sme súpera prekvapili a nad domácimi vyhrávali 7:1. Potom sa toho ujal rozhodca Radoslav Šimko a sekundoval mu mgr. Tomáš Palovčák. Rozhodca Šimko to chcel odpískať inteligentne ale robil z toho komédiu a jeho druhý mladší kolega mu iba sekundoval ako jeho ovečka. Keď sme sa chceli rozbehnúť, zapískali nám kroky, prerážanie a neviem čo. Pomer vylúčení – na našej strane 8 vylúčených a na Košickej strane 3 vylúčenia. Keď sme sa chceli nadýchnuť, dostali sme dvojku. Niektoré fauly na našich hráčov zostali nepotrestané a 7-metrové hody neodpískané.

V Sečovciach, Prešove a Trebišove bolo korektné prostredie a rozhodcovia sa chovali fér a pískali rovinu na obe strany. Žiaľ, v Košiciach úradovali Šimko a Palovčák a nech sú domáci šťastní, ak ich také víťazstvo teší. Budúci rok to Košičanom pekne vrátime ale športovo a férovo !!!!!

Ďalší zápas starších dorastencov odpískali títo dvaja rozhodcovia bez chýb. V tomto zápase ale už o nič nešlo 🙂

Na zápas staršieho dorastu nastúpilo 8 našich chalanov a uhrali prijateľný výsledok. V oboch stretnutiach zahrali dobre pivoti. Za mladších dorastencov Vlado Štefko a za starších Dominik Molnár.

Hneď po zápase sme sa presúvali do Trebišova a aby sme hrali proti mladším dorastencom, ktorý nám nič nedarovali. V tomto zápase bolo cítiť únavu našich chalanov a sme radi, že sme zápas dohrali zdraví, lebo nás čakal ešte jeden zápas. Proti staršiemu dorastu to bolo zaujímavejšie. Na začiatku prvého polčasu sme prišli o brankára Velebného, ktorý dostal červenú kartu a do brány musel ísť náš pivot Vlado Štefko, ktorý mal v tom zápase 7 zákrokov.

vychod3V 27 minúte bol stav 13:13 a naši 7 chalani stíhali súperovi s plnou lavičkou. Zápas sme dohrali so cťou. Sme veľmi radi, že tento namáhavý TRIP máme za sebou a môžeme sa v kľude doliečiť a pripraviť na ďalšie zápasy.

Výsledky:

Ml. dorastenci: HŠK ŠG Košice – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 34:28 (18:17)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 9, Rybár, Konečný 2, Papaj, Polák 5, Prévaj 4, Hýravý, Fúsek 4, Machata, Grich 4

St. dorastenci: HŠK ŠG Košice – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 25:21 (13:9)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 1, Valachovič 2, Molnár 6, Velebný, Filípek, Polák 3, Prévaj 4, Hýravý 1, Fúsek 7

Ml. dorastenci: Slavoj Trebišov – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 39:25 (16:14)
Zostava a góly Stupavy: Štefko 3, Rybár, Papaj, Filípek 2, Polák 3, Prévaj, Hýravý 4, Fúsek 4, Machata 1, Grich 2

St. dorastenci: Slavoj Trebišov – HC Tatran Stupava/ Strojár Malacky 37:19 (19:11)
Zostava a góly Stupavy: Štefko , Valachovič 5, Molnár 3, Konečný 2, Velebný, Polák 7, Fúsek 5, Grich 3

Tréneri: Róbert Baláž, Rudolf Draškovič, Michal Rybár