HC Tatran Stupava - ilustračné foto Autor: Lucia Obžerová

Štyri hráčky HC Tatran Stupava v reprezentáciách kadetiek a predkadetiek

Po náročných ligových povinnostiach, keď v sobotu reprezentovali v derby zápasoch v Malackách a niektoré aj pomohli ženám k víťazstvu nad Nesvadmi, sa štvorica našich hráčok – Anežka Stránska, Barbora Karkušová, Natália a Lucia Labudové, musela rýchlo pripraviť na medzinárodnú scénu.

Predkadetky čaká 9 zápasov

Anežka Stránska a Barbora Karkušová budú Slovensko reprezentovať v kategórii predkadetiek. Predstavia sa na 17. majstrovstvách Stredomorskej hádzanárskej konfederácie. Na podujatí s názvom Jean Ferignac Trophy v čiernorskej Podgorici bude od 26. 2. do 2. 3. štartovať deväť krajín – okrem domácej Čiernej Hory a Slovenska aj Chorvátsko, Taliansko, Kosovo, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Turecko. Tím sa najskôr stretnú každý s každým a na záver budú nasledovať duely o konečné umiestnenie.

Anežka Stránska
Anežka Stránska

Mladé Slovenky s trénerskou dvojicou Pavol Streicher – Mária Gútay Straková sa zišli v nedeľu 25. februára ráno v Bratislave a vzápätí sa presunuli na viedenské letisko a odleteli do dejiska turnaja. Slovenky už majú za sebou úvodný duel turnaja, v ktorom remizovali s Rumunskom 18:18.

Barbora Karkušová
Barbora Karkušová

Nominácia predkadetiek Slovenska:

Zara Barbara Gogolová (ŠŠK CVČ Nesvady), Mária Bartková, Anna Šubjaková, Adela Učníková, Michaela Ďuranová (všetky Slovan Malá Fatra HK Žilina), Anežka Stránska, Barbora Karkušová (HC Tatran Stupava), Lujza Rozi Bölcskei, Anna Sába Svec (Handball Zlatná na Ostrove), Kristína Görögová, Kristína Sekáčová, Ema Augustínová (všetky MHK Bytča), Laura Kurňavová, Dagmar Kostková, Tamara Gerasimov (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Liliana Gogová (ŠKP Topoľčany), Eszter Komlós (HC DAC Dunajská Streda), Nina Barlová (MHK Piešťany)

Program zápasov Slovenska v Podgorici:

– 26. február: 16.00 h Slovensko – Rumunsko

– 27. február: 9.00 h Slovinsko – Slovensko, 17.15 h Slovensko – Taliansko

– 28. február: 10.15 h Kosovo – Slovensko

– 29. február: 10.15 h Slovensko – Chorvátsko, 17.15 h Čierna Hora – Slovensko

– 1. marec: 9.00 h Slovensko – Španielsko, 16.00 h Turecko – Slovensko

– 2. marec: o konečné umiestnenie

Kadetky okrem sústredenia aj proti Rakúsku

Kadetky sa zišli dnes a do 2. marca sústredenie v Bytči. Zverenky trénera Jána Beňadika majú v pláne deväť tréningových jednotiek a dva medzištátne priateľské zápasy s rakúskymi rovesníčkami, ktoré odohrajú vo štvrtok 29. februára od 16.30 h v Bytči a v sobotu 2. marca od 11.00 h v púchovskej STC aréne.

Lucia Labudová
Lucia Labudová

Nominácia kadetiek Slovenska:

Natália Labudová, Lucia Labudová (obe HC Tatran Stupava), Barbora Sabaovová, Patrícia Cuperová, Timea Szatmáry (všetky MŠK Iuventa Michalovce), Laura Kitti Beke, Orsolya Manczalová, Barbara Szalaiová (všetky HC DAC Dunajská Streda), Nina Letková, Nina Dostanič, Laura Brezánska, Sofia Tomašechová, Michaela Lukačínová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Soňa Nebusová (HK AS Trenčín), Martina Bačová (Malacky/Rohožník), Dominika Kesziová, Natália Špirková (HK Slávia Partizánse)

Natália Labudová
Natália Labudová