Tím, na ktorý sa oplatí prísť pozrieť. Tím mladších dorastencov spojených družstiev HC Tatranu Stupava a TJ Strojára Malacky.

Ešte pred dvomi rokmi stáli na opačným koncoch palubovky, keď súperili v krajskej súťaži o miestenku na majstrovstvá republiky. Stupavskí chalani boli o čosi úspešnejší a dostali sa vtedy na záverečný turnaj, kde bojovali o majstra republiky. Po výborných výkonoch si vtedy vybojovali krásne druhé miesto v tejto vekovej kategórii!

Pred rokom

Minulý rok boli, už ako spojené družstvo Stupavy a Malaciek, v kategórii mladších dorastencov nováčikmi a boli sme občas svedkom toho, že sa stali „otlkánkom“ športovo vyzretejších súperov. Rovnako určite zostal v pamäti aj domáci zápas s Novými Zámkami, keď chlapci prehrali o gól z posledného voľného hodu z polky ihriska. Tiež si však navždy zapamätáme obrat proti Tatranu Prešov, keď už prehrávali 1:8 či 2:10 a nakoniec triumfovali o gól, ktorý dali v posledných sekundách zápasu.

Aktuálna sezóna

Dnes sú títo chalani o rok starší a už druhý rok bojujú v tejto kategórii spoločne. Pre veľkú vyťaženosť školskej haly v Stupave a fakt, že sa jedná o spojené družstvo dvoch miest, tak väčšinu domácich zápasov hrajú v športovej hale Malina v Malackách. Tento jav by nám však nemal brániť v tom, aby sme ich prišli povzbudiť – môžeme vidieť zápasy plné špičkových výkonov, nasadenia a fair-play bojov do samého konca zápasu.

O tíme

Nepochybne sa tu stretla partia vynikajúcich jedincov, ktorá vzbudzuje rešpekt v radoch súperov. Nedávno ma v Topoľčanoch na pešej zóne zastavil pán a prihovoril sa mi (mal som na sebe mikinu nášho klubu). V krátkej debate spomenul, že práve našich chalanov videl pred dvomi rokmi na vyššie spomenutých majstrovstvách republiky, kde skončili druhí. On, a nielen on, ich má za veľkých favoritov pre zisk medaily. K nej je však dlhá, predlhá cesta a naši chalani teda nevykročili tou najlepšou nohou. Prehrali v Považskej Bystrici. Možno práve tento mini kopanec im pomohol v prvom domácom zápase proti Topoľčanom. Vo výbornom zápase, kde sa oba celky striedali vo vedení, boli nakoniec šťastnejší naši chalani, ktorí vyhrali o gól. Víťazstvo presvedčivo potvrdili doma proti Košiciam.

Popri kapitánovi Vladovi Štefkovi na poste pivota sa môže tento tím vždy spoliehať na kvalitnú streľbu spojok ako je Maťo Hýravý, či Dano Polák, ale aj na myšlienku Sama Fúseka, ktorú vo finálnej fáze vedia zužitkovať krídla či všetci ostatní spoluhráči v poli. Keď už súper prekoná našu veľmi dobre organizovanú hru v obrane, tak narazí na kvalitného brankára. Či už Jura Rybára alebo Paťa Papaja.

Čo by si chalani zrejme zaslúžili o čosi viac?

Aby diváci nešetrili dlane a hlasivky, keď už ich cestujú podporiť. Určite sa im lepšie hrá, keď počujú potlesk z tribúny. Či už to je len pre takú drobnosť ako je prerušenie hry súpera, alebo ubránenie akcie súpera. Stará pravda hovorí, že fantastickí útočníci vypredávajú arény, ale kvalitná obrana vyhráva zápasy.