Turnaj mladších žiakov v Malackách bol veľmi vyrovnaný

V Malackej hale Malina sa 22.9.2012 konal prípravný turnaj mladších žiakov. Pôvodné zloženie Malacky, Stupava Telnice bolo na poslednú chvíľu pre vírusovú epidémiu v Telnici zmenené a tak sa nakoniec stretli traja adepti na prvú priečku v tohtoročnej lige – Malacky, Stupava a ŠKP Bratislava a zohrali mimoriadne vyrovnané a dramatické zápasy.

Ako prvé nastúpilo stupavské družstvo proti tradičnému súperovi z Malaciek. Stáva sa už nepríjemnou tradíciou, že sa nevieme na prvý ranný zápas namotivovať, všas sa zobudiť. V prvom polčase sme pôsobili ospalým dojmom, bez chuti a dravosti. Po dohovorení trénera sa to v druhom polčase zmenilo a začali sme postupne päťgólový náskok súpera sťahovať. Nakoniec chlapci vyrovnali a pár sekúnd pred koncom sme mohli dokonca strhnúť vedenie na našu stranu. Nepodarilo sa, ale aj tak sme videli, že bojovnosťou vedia mladí Stupavčania dokázať veľa. Zápas skončil 15:15.

Po prestávke, v ktorej sa Malackám podarilo poraziť ŠKP, sme nastúpili proti bratislavskému tímu my. ŠKP bolo zreteľne rozohratejšie, opäť sme sa nevedeli presadiť v útoku a celý zápas sme prehrávali o dva-tri góly. Náš výkon sa ku koncu stupňoval a keď dal pred koncom tréner pokyn na osobnú obranu, ŠKP začalo strácať lopty a ich bezpečný náskok rýchlo klesal. Zápas nakoniec ŠKP vyhralo o gól 19:18, ale keby trval o minútu-dve dlhšie, mohli sme aj vyhrať.

Turnaj ukázal, že stupavské družstvo mladších žiakov má veľký potenciál a keď nastúpi sústredené a motivované od začiatku, má reálne šance v lige uspieť.