Turnaj Stupava – ŠKP – Topoľčany

V sobotu 20.10.2012 privítali mladší žiaci Stupavy na prípravnom turnaji dvoch silných súperov – ŠKP Bratislava a Topoľčany. Turnaj mal za úlohu pripraviť chlapcov na ťažšie zápasy, než prevažne hrajú v lige.

Ako prvý bol na programe zápas Stupava – ŠKP, ktorý slúžil ako generálka, keďže sa títo dvaja súperi stretnú najbližší piatok v lige. Obidva tímy začali kvalitnou obranou a rozdiel skóre bol dlhý čas jeden – dva góly. Až v druhej polovici druhého polčasu dokázali chlapci Stupavy zabrať a bratislavskému súperovi sa nakoniec po výbornom výkone vzdialili až na rozdiel konečných šiestich gólov a vyhrali 21:16.

Presne takým istým výsledkom, len v prospech Topoľčian skončil aj druhý zápas ŠKP – Topoľčany, tiež po dlho vyrovnanom priebehu.

Na záverečný zápas o prvenstvo v turnaji nastúpila Stupava proti Topoľčanom. Nastúpila nerozohratá, nekoncentrovaná, ustráchaná. Akoby sa chlapci zľakli súpera, ktorý skončil strieborný na vlaňajších majstrovstvách Slovenska, lopta im padala z rúk, nedokázali sa presadiť. Prvý polčas prehrali o 6 gólov 4:10. Hra sa o niečo zlepšila v druhom polčase, Stupavčania boli Topoľčanom vyrovnanejším súperom a nakoniec prehrali 11:18.

Výsledkový servis:
Stupava – ŠKP Bratislava 21:15 (10:9)
ŠKP Bratislava – Topoľčany 15:21 (10:9)
Stupava – Topoľčany 11:18 (4:10)

Zostava a góly Stupavy: Papaj, Polák 12, Hýravý 10, Štefko 4, Fúsek 4, Straka 1, Suchánek 1, Kovács, A. Renčo, Kasina, Haluska, Prokeš