Turnaj veteránok Hranice na Moravě

Stupavské veteránky sa počas víkendu zúčastnili turnaja v Hranicích na Moravě. Ponúkame Vám ich reportáž.

V sobotu, dňa 25.01.2014, sme sa zúčastnili veteránskeho turnaja v Hraniciach v Českej republike. Turnaja sa zúčastnili družstvá Nitra, Hranice, Vrútky, Nové Mesto nad Váhom a družstvo našich veteránok.

Tento turnaj bol pre nás dosť špecifický. Tradičné bolo, že sme absolvovali zápasy s Nitrou a Hranicami, ktoré sme prehrali. ( tieto súperky sú pre nás vždy ťažký oriešok ). Podom sa diali zvláštne veci… Odohrali sme ďalšie dva zápasy s Vrútkami a Novým Mestom nad Váhom, ktorých tímy boli vždy kombinované a doplnené minimálne o dve hráčky z družstva Nitry. S Vrútkami sme sa do 8. minúty hracieho času držali, a viedli sme s prehľadom o 3 góly, napriek tomu, že s nimi hrali hráčky z Nitry.

V 8-9 minúte nám hráčka súperiek zranila Alenu Polákovú a presne o minútu neskôr nám zranili ďalšiu hráčku – Ľubku Kostkovú. Rozhodcovia nám svojím „bravúrnym pískaním“ veľmi nepomohli a tak sme tento zápas nakoniec prehrali.

Do posledného zápasu sme už od začiatku nastúpili s ironickým úsmevom na tvári, pretože sme opäť hrali v pomere 3:3 proti Novému Mestu nad Váhom a Nitre. Hráčka z Nitry svojimi rýchlymi protiútokmi dostala Nové Mesto do rýchleho vedenia a tak sme sa rozhodli odohrať tento zápas – čisto tréningovo. Postavili sme na ihrisko hráčky s veľmi malými skúsenosťami a dali im šancu ukázať nám, čo sa naučili a predviesť nám to proti neznámemu súperovi. Bol to pre nás pekný zážitok, pretože sa tento krok osvedčil ako dobrý. Hráčka pre mnohých nie veľmi známa Marta Jagodičová dala svoj prvý gól v živote, gratulujeme .))). Za zmienku stojí aj veľmi odvážna a účinná obrana Odety Haluskovej a Danice Jančovičovej. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na všetky ostatné hráčky, ktoré bojovali a snažili sa presadiť v každom jednom zápase a do hry vložili všetky svoje sily a zdatnosti a v neposlednom rade svoje srdiečko. Ďakujem kočky.o)

Na turnaji sme skončili na piatom mieste.

Ideme bojovať ďalej – najbližšie nás čaká turnaj v Prahe – Střešovice – „BOBINA CUP“ a to 08.02.2014.

Veríme, že nám budete držať palčeky.o)

Zuzana Maďarová
Tréner Veteránky Stupava