Turnaj veteránů a veteránek memorial Richarda Sachera Bohunice 2012

7.- 9. 12. 2012 sa stupavskí veteráni zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v Brne Bohuniaciach. Na svoj prvý zápas nastúpili proti druhému domácemu týmu Bohunice 40 a síce na našej hre bola vidieť dlhodobejšia herná prestávka zvíťazili sme 8:6. V druhom zápase nás čakali české Ivančice, ale náš výkon nestačil na výkon Ivančíc okato podporovaných domácimi rozhodcami. Zápas skončil Stupavskou prehrou 11:13 a za zamyslenie usporiadateľov stojí, že po zápase sa nám prišli za výkon rozhodcov hráči Ivančíc ospravedlniť. V tretom zápase sa proti nám postavili hráči chorvátskeho Osijeku. Celý zápas bol plne v našej réžii a po dobrom výkone sme zvíťazili 13:8.

Sobotný program turnaja nám v prvom zápase postavil do cesty družstvo Nových Bránic, ktorých sme hlavne vďaka perfektnej obrane prevalcovali výsledkom 13:6. Na posledný zápas v skupine sme nastúpili proti Hádzanárskemu klubu klukú z Hané, v ktorom sme sa trošku trápili ale nakoniec sme vďaka výhre 10:7 obsadili v našej skupine druhé miesto a postúpili tak do semifinálových zápasov.

V semifinále na nás čakalo družstvo HC Veteráni 022 Rumba, dvojnásobný a úradujúci veteránsky majster Srbska. Po zápase, ktorý vďaka jeho úrovni mnohí označovali za predčasné finále, a v ktorom sme vďaka taktickej hre súpera a osobnej obrane Martin Prokopa prehrali o jeden gól 9:8 nás čakali v boji o celkové tretie miesto zase Ivančice.

V malom finále proti nám nastúpili Ivančice v úplne inom zložení ako sme s nimi hrali v základnej skupine a znovu za výdatnej pomoci rozhodcov nad nami zvíťazili 11:10.

Aj napriek tomu že sme zase na tomto veľmi kvalitne obsadenom turnaji skončili tesne za medailovými priečkami, myslím že sme našou hrou spravili dobé meno Stupavskej hádzanej a schuti si zahrali všetci hráči. Za pochvalu a poďakovanie stojí aj účasť rodinných príslušníkov, ktorých možno považovať za najlepších veteránskych fanúšikov, ktorí počas naších zápasov spravili v hale úžasnú športovú atmosféru za čo im každý hráč po strelení gólu srdečne poďakoval.

Zostava Stupavy: brankári Lachkovič Miloš, Jánoš Roman, hráči: Martin Prokop, Martin Kanda, Rasťo Anonym, Andrej Lachkovič, Milan Jánoš, Rasťo Kovács, Luboš Bašti, Luboš Gábriš, Rudo Draškovič, Róbert Geisse, Dano Pavlík, Edo Polák