Úspech našich hádzanárok

dorky

Slovenské hádzanárske reprezentantky do 17 rokov zaznamenali úspech a postúpili na majstrovstvá Európy do Macedónska.

Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej začali svoje účinkovanie v boji o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov vysokou prehrou so Švédkami (16:30), ale o dva dni neskôr sa po víťazstvách nad Kosovčankami (46:13) a na záver nad Rakúšankami (29:23) tešili z 2. miesta v 6. skupine a zo zisku jednej z dvoch miesteniek na kontinentálny šampionát v Macedónsku (13. – 23. 8. 2015).

Z klubu HC TATRAN STUPAVA boli v slovenskej reprezentácii Wanessa Raffasederová a Lucia Kovácsová, ktoré svojimi výkonmi nesklamali a výraznou mierou sa podieľali na postupe kadetskej reprezentácie Slovenska na majstrovstvá Európy v Macedónsku. Spolu s nimi bol aj manažér družstva kadetskej reprezentácie Rudolf Draškovič ml. Stupavskí členovia leteli z Viedne do Istanbulu a následne do kosovskej Prištiny, kde sa konala kvalifikácia.

Dievčatá zo Stupavy zaznamenali veľký úspech a predstavia sa na majstrovstvách Európy vo svojej kategórii, kde neuniknú pozornosti skautov a môžu sa dostať do špičkových európskych klubov, keďže tento šampionát bude ostro sledovaný. Dievčatá si veľmi neoddýchnu, pretože stupavské mládežnícke družstvá odchádzajú od 2. 4. do 6. 4. do Prahy na najväčší hádzanársky medzinárodný turnaj v strednej Európe.