Úspešný hádzanársky maratón mladších žiačok

Uplynulý týždeň mladších žiačok sa niesol v znamení hádzanej. Maratón 9 zápasov za 6 dní úspešne zvládli a bol to pre nás veľmi výnimočný týždeň, keďže sme zdolali Malacky a priniesli 2. miesto z Viedne. Bohatý hádzanársky program sme začali v pondelok tréningom, v ktorom sme sa zamerali na herné činnosti jednotlivca. Ďalší deň nás už čakal majstrovský zápas v Rohožníku.

Majstrovský zápas Rohožník – HC Tatran Stupava

Zápas s Rohožníkom sa niekoľko krát prekladal z rôznych dôvodov a tým posledným bolo nepriaznivé počasie a preto domáci preložili zápas do telocvične v Kuchyni. Boli to pre nás nezvyčajné priestory a po dohode oboch družstiev sme pristúpili k hre 5+1. V tak malej telocvični neboli dievčatá úplne doma a v pohode a zápas proti o niečo slabšiemu súperovi bol zbytočne nervózny a dramatický až do konca. V prvom polčase sa nám nedarilo hlavne v obrane a to sa odzrkadlilo aj na polčasovom výsledku (10:10). Po zmene strán nám najskôr súper ušiel o 3 góly, potom sme však konečne pritvrdili aj v obrane a postupne sme výsledok otočili a podarilo sa nám až do konca udržať jednogólové vedenie. Zápas sme vyhrali 16:15.

Zostava a góly: Papajová, Tomeková, Grichová 2, Ďurišová, Rácová 9, Karkušová, Yildizová, Fúsková 2, Jenisová 1, Vlková 2.

 

2015 05 28 Gyor2ETO bajnokság alebo Maďadrská liga v Györi

Vo štvrtok skoro ráno sme odcestovali spolu so staršími žiačkami do Györu na posledné kolo Maďarskej ligy, ktoré sa tento krát konalo v Audi Aréne ETO Györ. Usporiadatelia v tejto krásnej hale pripravili 3 ihriská a naraz hrali všetky kategórie.

Na prvý zápas sme nastúpili proti ETO Kolyökkézi, v ktorom sme podľahli favoritovi 17:5. Ďalší zápas nás čakal až o niekoľko hodín, tak sme zavítali do miestnej ZOO, kde si dievčatá mohli trošku vyvetrať hlavy, popozerať zvieratká a zrelaxovať pred zápasom s lídrom súťaže.

Náš posledný zápas v lige bol proti ETO Gárdonyi. Súper nás v prvom polčase prevalcoval dokonalou osobnou obranou a v prestávke vyhrával 11:1. Po zmene strán sme hrali vysunutú obranu, ktorá na súpera platila a nevedel sa cez nás už toľkokrát presadiť. V strede obrany fungovala spolupráca hráčok Katka Fúsková- Aylin Yildizová- Vivi Pírová, ktoré nedali šancu ETO preskočiť cez stred. Zápas sme nakoniec prehrali 15:3.

2015 05 28 Gyor3Treba však pochváliť aj ostatné hráčky, ktoré sa turnaja zúčastnili, pretože hrali zápasy bez striedania a bojovali až do konca. V bráne nás podržala Anka Tomeková a herný progres ukázali aj Hanka Karkušová, Emma Simonidesová a dokonca naša posila z prípravky Adelka Horváthová dala aj svoj prvý gól na veľkej hádzanej.

 

Majstrovský zápas Strojár Malacky – HC Tatran Stupava

V piatok sme odcestovali na náš posledný ligový zápas do Malaciek. Malacky sa celý rok ukazovali ako veľmi kvalitné družstvo, ktoré figurovalo na čele tabuľky. Pred zápasom sme si dali cie, potrápiť súpera a urobiť si na záver sezóny dobrú náladu a doniesť domov body.

2015 05 29 malackyZápas sme rozohrali nad naše očakávania, keďže sme s Malackami viedli 6:0! Strelecky sa darilo najmä Kaji Rácovej, ktorá v prvom polčase nastrieľala 6 gólov. Do polčasu sme viedli 11:3. Po zmene strán sme trošku zdramatizovali zápas a nechali sme súpera, aby sa dotiahol na 11:5 a 13:6. Potom sme však znovu zabrali a zápas sme dotiahli do víťazného konca (16:8).

Po zápase nastala veľká radosť, lebo poraziť tak kvalitného súpera, navyše Malacky a v Malackách, bolo niečo úžasné. Dievčatá odviedli výborný výkon, ukázali srdiečko, bojovnosť a konečne aj svojho tímového ducha. Ťahali za jeden povraz od začiatku až do konca, povzbudzovali sa, tlieskali … To sme u nich doteraz nevideli a dúfame, že takto to pôjde ďalej aj po stránke hernej, ale aj tej tímovej.

Na zápas prišla aj hŕstka divákov zo Stupavy, ktorí baby hnali dopredu za víťazstvom. Ďakujeme im.

Zostava a góly: Pírová, Papajová, Tomeková, Grichová 3, Ďurišová, Požgayová, Rácová 8, Fúsková 1, Jenisová, Vlková 4, Karkušová.

 

Turnaj U10 vo Viedni

2015 05 30 wienNa záver týždňa, v nedeľu na obed, sme vyrazili na turnaj určený dievčatám ročník narodenia 2004 do Viedne. V konkurencii rakúskych družstiev sme sa nestratili a odohrali sme 5 dobrých zápasov.

Postupne sme si poradili s HB 21 (4:2), Badener AC (3:0), UHC Admira Landhaus (6:3), Tecton WAT Atzgersdorf (4:3) a v záverečnom priamom zápase o víťaza turnaja sme vo veľmi vyrovnanom a bojovnom zápase prehrali s Union Korneuburg 2:1. Tesná prehra nás veľmi mrzela, padli aj slzičky, ale krásne 2. miesto nás s odstupom času veľmi teší a veríme, že nabudúce to už bude zlato.

Zostava: Papajová, Pírová, Yildizová, Holúbeková, Konswaldová, Novosadová, Horváthová, Šmejkalová, Ďurišová.